راهنمای خرید دوچرخه

راهنمای جامع خرید دوچرخه

آیا قصد دارید دوچرخه بخرید؟  و در بین برندها و مدلهای دوچرخه در بازار سردرگم شده اید؟ و شاید اطلاعات مناسبی  از سبک و انواع دوچرخه و استفاده هر دوچرخه و کارایی آنها ندارید! به نظرتان خرید دوچرخه شهری مناسب است یا خرید دوچرخه کوهستان! و شاید خرید دوچرخه حرفه ای! شاید هم جزو آن دسته از افراد هستید که در فکر خرید دوچرخه الکتریکی را در سر دارید! خرید دوچرخه  دست دوم و یا ارزان قیمت بهتر است یا خرید دوچرخه با کیفیت!؟ یا مارک خوب دوچرخه در بازار را میشناسید؟

این ها تنها بخشی از ده ها پرسشی است که ممکن است درباره خرید دوچرخه داشته باشید! در این آموزش با ما در مجله دوچرخه و طبیعت همراه باشید تا بصورت گام به گام تمامی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب و خرید دوچرخه را به شما بگوییم. توجه داشته باشید در این آموزش، مبانی، تفاوت، انتخاب و خرید دوچرخه  مناسب برای کاربری که مدنظرتان است معرفی می شود و کمک خواهیم کرد با انواع دوچرخه ها آشنا شوید و در نهایت شرکت های واردکننده دوچرخه را معرفی خواهیم کرد تا با آگاهی و دانش اقدام به خرید دوچرخه مد نظر خود کنید.

در پایان اگر سوالی داشتید در بخش دیدگاه ها در انتها همین مقاله بپرسید ما به تمامی پرسش ها پاسخ می دهیم

 

اکثر افراد برای شروع دوچرخه سواری از یک دوچرخه معمولی که گاهی از برندهای متفرقه درجه دوم و سوم است که حتی کاربری آنها به واضحی مشخص نیست و از طراحی مهندسی صحیحی برخوردار نیستند استفاده می کنند. اما زمانی می رسد که نیاز دارید با آگاهی و دانش دوچرخه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر چنین است این آموزش می تواند برای شما بسیار مفید باشد و اگر قصد خرید یک دوچرخه معمولی را دارید باز میتواند به شما کمک کند.

آموزش “راهنمای خرید دوچرخه”  از چند بخش به ترتیب زیر تقسیم و آماده سازی شده است  بعض از بخش ها به تنهایی یک آموزش مجزا هستند برای مطالعه کامل هر بخش لازم است وارد لینکی که در هر بخش معرفی شده است شوید و آن آموزش را مطالعه کنید و مجدد به همین آموزش که در آن هستید برگردید و  مطالعه آموزش را ادامه دهید.  این بخشها را مرحله به مرحله مطالعه کنید تا با آگاهی هر چه بهتر، دوچرخه مد نظر خود را بتوانید تهیه کنید.

فهرست مطالب آموزش راهنمای خرید دوچرخه
1 شناخت انواع دوچرخه و کاربری آن
2 معرفی 3 سبک دوچرخه کاربردی
3 تفاوت برندهای درجه یک و دو و متفرقه
4 هزینه مورد نیاز جهت خرید دوچرخه
5 دوچرخه دست دوم بهتر است یا دوچرخه نو
6 سایز مناسب دوچرخه
7 از کجا بخریم؟ معرفی شرکت های واردکننده
8 تنظیم سایز دوچرخه

1- شناخت انواع دوچرخه و کاربری آن

در مرحله نخست نیاز و ضروری است سبک های دوچرخه را بشناسید تا با کاربری هر دوچرخه آشنا شوید چرا که هر سبک از دوچرخه برای کاربری خاص خود ساخته شده است. و با در نظر گرفتن نیاز خود دوچرخه مناسب در سبک کاربری مدنظرتان را انتخاب نمایید. و بعد از آن نسبت به بودجه و سلیقه خود یکی از برندهای دوچرخه را برای خرید انتخاب کرده و با در نظر گرفتن سایز مناسب قد خود دوچرخه را خریداری کنید.

اولین قدم برای خرید دوچرخه شناخت انواع و سبک های دوچرخه است به همین جهت پیشنهاد می کنیم ” آموزش شناخت انواع دوچرخه” را  حتما مطالع کنید. چرا که ده ها سبک دوچرخه برای کابری های مختلف تولید می شود. و انتخاب صحیح دوچرخه در کاربری مدنظرتان قدم اول برای انتخاب و خرید دوچرخه است.

دوچرخه کوهستان

 1. کراس کانتری Cross country
 2. اسپرت Sport
 3. تریل Trail
 4. آل مونتاین All mountain
 5. / اندرو Enduro
 6. دانهیل Downhill
 7. فت بایک  Fat bikes

دوچرخه شهری

 1. دوچرخه شهری urban
 2. هیبرید Hybrid
 3. فیتنس Fitness
 4. تاشو folding bike

دوچرخه توریستی

 1. توریستی Touring

دوچرخه جاده (کورسی)

 1. مسابقه ای RACE
 2. جاده Endurance
 3. سایکل کراس  CYCLOCROSS
 4. تایم تریل و سه گانه TRIATHLON
 5. دوچرخه پیست /  TRACK

دوچرخه نمایشی

 1. جامپ / dirt jump
 2. بی.ام.ایکس bmx
 3. تریال trial

دوچرخه برقی

 1. برقی / Electric

دوچرخه های بچه گانه

 1. دوچرخه های بچه گانه

دوچرخه دو نفره برای سفر

2- معرفی 3 سبک دوچرخه کاربردی

در این بخش سه سبک از دوچرخه که کاربری زیادی در استفاده های روزمره را دارند معرفی می کنیم. اما برای شناخت کامل انواع سبک های دوچرخه پیشنهاد ما مطالعه ” آموزش شناخت انواع دوچرخه” است که در بالا هم معرفی شد.

پیشنهاد دوچرخه برای استفاده در شهر: اگر برای استفاده در شهر و تردد های روزانه  دوچرخه مناسب نیاز دارید سه انتخاب می توانید داشته باشید.

اگر تصمصم دارید برای تردد در شهر دوچرخه ای مناسب تهیه نمایید مطالعه “راهنمای خرید دوچرخه شهری” پیشنهاد میشود.

دوچرخه شهری Urban : بهترین انتخاب استفاده از دوچرخه های شهری است. این سبک دوچرخه کمک می کند شما راحت ترین پوزیشن و استایل را بر روی دوچرخه در زمان رکاب زدن داشته باشید. بنابر این راحت ترین سواری را با دوچرخه های شهری می توانید داشته باشید. این سبک دوچرخه هم می تواند دارای سیستم دنده باشد و هم سیستم دنده نداشته باشد اما اگر در شهر مثل تهران زندگی می کنید و کوچه و خیابان ها مملوو از فراز نشیب هستند پیشنهاد میکنیم حتما از دوچرخه دارای سیستم دنده استفاده کنید. این سبک دوچرخه معمولا دارای سبد برای گذاشتن لوازم مورد نظرتان در داخل آن است و یا جای مناسب در بدنه دوچرخه برای نصب سبد در نظر گرفته شده است. (اطلاعات کامل درباره این سبک دوچرخه را در آموزش “راهنمای شناخت انواع دوچرخه” بخوانید).

نمونه سواری دوچرخه های هیبرید

دوچرخه هیبرید: این سبک  دوچرخه  یکی از گزینه های بسیار مناسب دیگر برای دوچرخه سواری در شهر است. در واقع طراحی اولیه دوچرخه هیبرید یا هیبریدی همان دوچرخه شهری است که ممکن است به سمت دوچرخه های  کوهستان و یا به دوچرخه جاده(کورسی) گرایش پیدا کند می توان مثلثی را فرض کرد که در یک ضلع آن دوچرخه شهری و در ضلع دیگر دوچرخه کوهستان و در ضلع دیگر دوچرخه کورسی قرار دارد و با ترکیب این سه سبک از دوچرخه، دوچرخه هیبریدی شکل گرفته است. حال می تواند این گرایش به یک و یا دو سبک از این دوچرخه ها بیشتر باشد همین موضوع باعث می شود که تنوع زیادی در دوچرخه های هیبرید داشته باشیم. می توان گفت دوچرخه های هیبریدی که گرایش به دوچرخه های کورسی دارند سرعت در آنها در اولویت قرار داده شده و دوچرخه هایی که به سمت سبک کوهستان گرایش دارد الویت مهارت و راحتی در آنها قرار داده شده است. در روی این دوچرخه ها هم محله نصب سبد خرید و ترکبند جهت قرار دادن لوازم مورد نیاز بر روی دوچرخه قرار داده شده است. این سبک برای دوچرخه سواری در شهر بسیار محبوب است.(اطلاعات کامل درباره این سبک دوچرخه را در آموزش “راهنمای شناخت انواع دوچرخه” بخوانید).

دوچرخه کوهستان: اگر به دنبال دوچرخه همه کاره میگردید و قصد دارید با دوچرخه خود هم طبیعت گردی کنید و هم در پارکهای جنگی رکاب بزنید این دوچرخه می تواند ایده آل باشد. این سبک دوچرخه برای استفاده در شهر طراحی نشده است اما  بعد از دوچرخه شهری و دوچرخه هیبریدی برای دوچرخه سواری شهری در جایگاه سوم قرار می گیرد. بویژه اگر در شهری با خیابان های پر از با فراز و نشیب مثل تهران زندگی می کنید. این سبک دوچرخه به هفت رده مختلف تقسیم می شود. سبکی از دوچرخه کوهستان  مدنظر ما است که توسط شرکت های تولید کننده با نام هایی مانند دوچرخه کوهستان، کراس کانتری غیر حرفه، کوهستان اسپرت، sprt xc و یا عناوین شبیه آن نامید می شود.(اطلاعات کامل درباره این سبک دوچرخه را در آموزش “راهنمای شناخت انواع دوچرخه” بخوانید).

چطور یک دوچرخه توریستی اتخاب کنیم؟

سایز چرخ عقب و جلو

اگر قصد خرید دوچرخه کوهستان را دارید باید بدانید که دوچرخه کوهستان با استاندارد 3 سایز در چرخ ها تولید میشود. به این معنی که چرخ عقب و جلو دوچرخه در 3 سایز و استاندارد مختلف تولید می شود.

استاندارد 26 اینچ: استاندارد قدیمی و کلاسیک دوچرخه کوهستان است. این استاندارد رفته رفته در حال کم شدن است به این صورت که شرکت های تولید کننده اکثر محصولات خود را کمتر با این استاندارد قدیمی تولید می کنند. اگر تصمیم دارید دوچرخه سواری را تازه شروع کنید می توانید از این سایز چرخ به عنوان دوچرخه اول شروع کنید اما اگر تصمیم دارید دوچرخه بروز تری داشته باشید پیشنهاد می کنیم از دوسایز دیگر که در سطر پایین معرفی می کنیم استفاده نمایید.

استاندارد 27.5 و  29 اینچ: این دو استاندارد جدید و بروزی هستند و اکثر تولید کنندگان تمرکز تولیدات خود را روی این دو استاندارد  قرا داده اند. پیشنهاد ما  هم استفاده از این دو استاندارد در سایز چرخ عقب و جلو است.

بصورت بسیار ساده استاندارد 27.5 اینچ برای دوچرخه سوارانی مبتدی و متوسط پیشنهاد می شود و استاندارد 29 اینچ برای دوچرخه سواران حرفه ای  و با تجربه پیشنهاد می شود. برای چرخیدن چرخ های بزرگ تر انرژی بیشتری نیاز است. اگر دوچرخه سوار تازه کاری هستید از استاندارد چرخ های 27.5 اینچ استفاده کنید. البته هرکدام از استاندارد ها معایب و محاسن مخصوص به خود را دارند و گاهی دوچرخه سواران بسیار با تجربه هم ممکن است استاندارد 27.5 اینچ را برای خود ایده آل بدانند. برای اینکه با محاسن و معایب این سه استاندارد در سایز چرخ ها آشنا شوید “آموزش تفاوت چرخ 26، 27.5 و 29” را مطالعه کنید.

تفاوت  سایز چرخ دوچرخه (Wheelset)  با سایز بدنه ی دوچرخه (Farme)

ما در مجله‌ی دوچرخه و طبیعت بارها شاهد بوده‌ایم که علاقه‌مندان به دوچرخه، سایز چرخ دوچرخه (Wheelset) با سایز بدنه‌ی دوچرخه (Frame) را اشتباه می‌گیرند این دو  کاملاً متفاوت هستند. به همین دلیل آموزش زیر، در گروه تحریریه‌ی مجله‌ی دوچرخه وطبیعت جهت آشنایی و درک دو عنوان سایز چرخ دوچرخه (Wheelset) با سایز بدنه‌ی دوچرخه (Frame) آماده‌ شده است.

آموزش تفاوت سایز چرخ دوچرخه (Wheelset)  با سایز بدنه ی دوچرخه (Farme)


3- تفاوت برندهای درجه یک و دو و متفرقه

بعد از اینکه سبک دوچرخه مناسب کاربری مد نظر خود را انتخاب کردید زمان آن فرا میرسد که با تفاوت برندهای درجه یک، دو و متفرقه آشنا شود.

برندهای درجه یک: برندهایی نام آشنایی هستند که چندین مشخصه اصلی را به همراه دارند. در اکثر دسته های اصلی نظیر دوچرخه کوهستان/ جاده (کورسی) / شهری و … دوچرخه تولید می کنند و از آن مهمتر که بسیار حائز اهمیت است تولید دوچرخه در سایزهای مختلف است. بصورت مثال دوچرخه جاده یا همان کورسی را در سایزهای S/L/XL/XXL تولید و عرضه می کنند. و اکثر دوچرخه های سبک کوهستان را با لاستیک های  استاندارد 27.5 و 29 تولید مکنند. و سبک های اصلی دوچرخه را در ورژن مخصوص خانم ها را هم دارند.

برندهایی درجه یکی که در ایران نمایندگی دارند: جاینت، اسکات، کنندال، اپیشیالیزد، مریدا، کیوب، فوجی و …

برندهای درجه دوم و یا مقرون بصرفه(اکونومی): این برندها دوچرخه هایی استانداردی تولید می کنند. اما محدودیت هایی در ارائه آن به مشتریان دارند. بصورت مثال از یک سبک دوچرخه مانند شهری: در تمامی سایز ها نظیر S/M/L/XL/XXL تولید نمی کنند و فقط از یک دوچرخه یک یا دو سایز  تولید می کنند در واقع محدودیت در تولید ارائه سایز دارند و یا سایزهای خاص نظیر XXL  را تولید نمی کنند. و یا در تمامی سبک ها دوچرخه ندارند و یا عنوانی نظیر دوچرخه مخصوص خانم را ندارند و یا صرفا رنگ بندی یک دوچرخه را تغییر می دهند و به عنوان دوچرخه بانوان ارائه می کنند. و یا در بخش دوچرخه کوهستان استاندارد چرخ 27.5 و 29 را در تمامی مدلها ندارند. می توان گفت که روی دوچرخه هایی که بیشترین فروش را در بازار دارند مانور میدهند و سعی به دست آوردن آن بخش فروش بازار را دارند.

تفاوت سایز چرخ دوچرخه (Wheelset) با سایز بدنه‌ی دوچرخه (Frame)

اگر تصمیم خرید از این برندها را دارید به نکته های عنوان شده بالا دقت کنید.

مزایای این برندها: فرض کنید با هزینه هفت میلیون تصمیم دارید یک دوچرخه کوهستان بخرید. اگر این هزینه را صرف خرید یک دوچرخه برند درجه یک مثل جاینت کنید به مراتب لوازمی که روی آن دوچرخه قرار گرفته است با یک دوچرخه برند درجه دوم با همان قیمت پایین تر است. بگزارید با مثالی این موضوع را شفاف کنیم.

صرفا بصورت مثال: دو دوچرخه اسکات و بلست در نظر بگیرید. هر دو آن دوچرخه ها قیمت هفت میلیون دارند. دوچرخه اسکات از آنجایی که برند جهانی است وتکنولوژی های بکار رفته در تولید بدنه بالایی دارد فریم و یا همان بدنه گران قیمتی دارد، فرض کنیم بدنه دوچرخه اسکات مورد نظر ما در این مثال 3 میلیون باشد بنابراین از هفت میلیون 4 میلیون باقی می ماند یعنی حدود ارزشی بر 4 میلیون لوازم می تواند روی این دوچرخه نصب باشد حالا در نظر بگیرید دوچرخه برند درجه دوم مثال ما یعنی دوچرخه بلست بدنه ارزان قیمت تری دارد بدلیل آنکه نه به اندازه اسکات شناخته شده است و احتمالا نه به اندازه آن از کیفیت بالایی برخوردار است. اما نکته در هیمنجا است: بنابراین بدنه و یا همان فریم ارزان قیمت تری دارد فرض کنید بدنه ای با ارزش حدود 2 میلیون دارد حالا 5 میلیون از قیمت دوچرخه هفت میلیونی باقی مانده است می توان گفت که حدود ارزشی بر 5 میلیون لوازم بر روی این دوچرخه نصب است. در واقع این موضوعی است که در رابطه با برندهای گران قیمت تر با برندهای ارزان تر همیشه وجود دارد.

به یاد داشته باشید که شرکت های  سازنده دوچرخه صرفا بدنه دوچرخه را میسازند و نه لوازم آن را!

برندهای متفرقه: دوچرخه هایی هستند که  عناوین ذکر شده در عنوان درجه دوم در آنها رعایت نشده ومشکلات دیگر و جدی را می توانند داشته باشند در  برندهای متفرقه امکان این موضوع زیاد است که دوچرخه مبانی اولیه استاندارد در آنها در نظر گرفته نشده باشد. و حتی امکان دارد بدرستی نتوان تنظیمات سایز دوچرخه را در آنها انجام داد و یا از لوازم های متفرقه در آنها استفاده می شود. دوچرخه های متفرقه مناسب دوچرخه سواری جدی نیستند. این دوچرخه ها همان دوچرخه های ارزان قیمت بازار هستند. زمانی که یک دوچرخه از برندهای رتبه یک و حتی دوم خریداری می کنید مطمئن خواهید بود که استانداردها بصورت کامل در دوچرخه ها رعایت شده اما در دوچرخه های متفرقه و ارزان تضمینی در این خصوص وجود ندارد.


4- هزینه و قیمت مورد نیاز جهت خرید دوچرخه

خرید از گران قیمت ترین برندها به نفع ما نخواهد بود با توجه به بودجه خود برند مورد نظر را انتخاب کنید سعی کنید از برندها های معتبر دوچرخه تهیه کنید حال درجه یک و یا دو، تفاوتی ندارد در مرحله نخست میبایست مناسب کاربری مدنظر شما باشد. و بعد استاندارد بودن آن و در آخر برای سایز و  قد شما اندازه باشد.

دوچرخه‌ در قيمت های مختلف وجود دارد که دليل عمده‌ي تفاوت قيمت‌ها به نوع قطعات به‌کاررفته در ساخت دوچرخه‌ و بدنه آن و شرکت سازنده بدنه برمي‌گردد. در نظر داشتن اين موضوع که دوچرخه‌ها بر اساس نوع استفاده به چند دسته‌ي کلي که در بالا اشاره شد تقسيم مي‌شوند و قيمت هر کدام از اين رده‌ها تفاوت بسيار زيادي با يکديگر دارند.

شناخت انواع دوچرخه کوهستان

پیشنهاد ما این است که اگر تصمیم دارید از دوچرخه بصورت جدی استفاده کنید از دوچرخه های متفرقه و ارزان قیمت استفاده نکنید و اگر هم به هر دلیل تصمیم به این کار گرفته اید سعی کنید از مشاوره یک کارشناس استفاده کنید و یا از فروشگاه های معتبر دوچرخه خریداری کنید چرا که فروشگاه های معتبر دوچرخه هایی که ارضه می کنند حداقل استاندارد و کیفیت مورد نیاز در آنها رعایت شده است.

پیشنهاد دوم: تا می توانید اطلاعات کسب کنید. معمولا نمایندگی  برندهای دوچرخه درجه یک اطلاعات مناسبی در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. وظیفه فروشندگان دوچرخه راهنمایی و ارائه اطلاعات مناسب به مشتری است بنابر این حق شما است که با اعتماد بنفس کامل در نمایندگی های دوچرخه حضور پیدا کنید و  در باره محصول آنها اطلاعات بگیرید. در واقع جایزه فروشندگانی که به شما بهترین اطلاعات را می دهند خرید شما از آنها است. البته این به آن معنا نیست که فروشندگان شرکتها وظیفه داشته باشند برای شما دقایق طولانی و یا ساعت ها زمان صرف کنند شما باید اطلاعات مبانی خود را که در این آموزش ها معرفی می کنیم بالا ببرید و جهت اطلاعات تکمیلی از فروشندگان شرکتها در کمال احترام کمک بگیرید.


5- دوچرخه دست دوم بهتر است یا دوچرخه نو

معنای دوچرخه دست دوم در ایران و  کشورهای پیشرفته کاملا متفاوت است. در کشور های پیشرفته وسیله ای که خریداری شده و گاهی استفاده ای از آن نشده و یا برای چندبار از آن استفاده شده  و نهایتا در صورت استفاده بیش از 50 درصد از عمر وسیله باقی مانده است را به عنوان وسیله دست دوم ارائه میکنند. اما در ایران گاهی  وسیله ای که عمر آن به پایان رسیده و یا عمر زیادی از آن باقی نمانده را به عنوان وسیله دست دوم معرفی و برای فروش عرضه می کنند این در صورتی است که در این مرحله وسیله یا باید بازیافت شود و یا لازم است به روی آن تعمیرات اساسی که هزینه آن بالا خواهد بود انجام شود.نکته مهمم در خرید دوچرخه دست دوم این است که دوچرخه و بویژه سیستم دنده دوچرخه   کاملا مصرفی و عمری مشخص دارد و اگر بصورت مناسب نگهداری نشود عمر آن بسیار کوتاه تر هم خواهد شد از این روی اگر تمایل به خرید دوچرخه دست دوم دارید باید بتوانید دوچرخه دست دومی که حداقل 50درصد از عمر آن باقی مانده باشد را تشخیص دهید. برای تشخیص دوچرخه دست دوم که کماکا قابل استفاده باشد “آموزش تشخیص دوچرخه دست دوم سالم” را مطالعه کنید.
برای تشخیص سلامت دوچرخه دست دوم پیشنهاد می کنیم سه آموزش زیر را مطالعه کنید.

1- راهنمای خرید دوچرخه دست دوم

2- راهنمای محاسبه قیمت دوچرخه دست دوم

3- انتخاب دوچرخه دست دوم برای سفر (سایکل توریست) 


 توجه داشته باشید که اگر زنجیر دوچرخه بیش از حد فرسوده باشد احتمال آن بسیار زیاد است که بصورت جدی آسیب به سیستم دنده وارد کرده باشد که قابل تعمیر نخواهد بود. و اگر این چنین باشد باید خودرو عقب و طبق جلو  بهمراه زنجیر تعویض شوند. به این موضوع همیشه برای خرید دوچرخه دست دوم توجه ویژه ای داشته باشید.


6- سایز مناسب دوچرخه

انتخاب یک دوچرخه  مناسب همانند یک کت و شلوار است. شما نمی توانید یک دست کت و شلواری که 3 سایز از شما بزرگتر یا کوچکتر است را بپوشید به همان شکل هم نمی توانید دوچرخه ای که  چند سایز از شما بزرگتر و یا کوچکتر است را استفاده نمایید در بعضی مواقع می توان دوچرخه ای که یک سایز  از  سایز مناسب شما بزرگتر یا کوچکتر باشد را  به وسیله تنظیمات متناسب سازی تنظیم نموده تا مناسب سایز و قد شما شود اما فقط در موارد خاص!و بیشتر مواقع این امکان وجود ندارد و یا پیشنهاد نمی شود. بنابر این باید سعی کنید دوچرخه مناسب قد خود را تهیه کنید.

راهنمای خرید دوچرخه دست دوم

عدم استفاده از سایز مناسب دوچرخه برای هر فرد باعث آسیب رساندن به بدن می شود بنابراین باید به این نکته توجه ویژه ای داشت. پس در ابتدا می بایست یک دوچرخه که مناسب و نزدیک به سایز خود را انتخاب نمایید و بعد برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید تنظیمات مختص قد و بدن خود را به روی دوچرخه انجام دهید.

برای آگاهی از انتخاب سایز دوچرخه “آمووزش نحوه سایز دوچرخه مناسب” را مطالعه نمایید.


7- از کجا بخریم؟

مهمترین شرکت های واردکننده دوچرخه که نیاز بازار ایران را تامین می کنند به شرح زیر است. تمامی شرکت ها امکان ارائه فروش مستقیم دوچرخه را دارند بنابراین بصورت مستقیم می توانید دوچرخه مورد نظر را از شرکت های اصلی خریداری نمایید و هم نمایندگان و فروشگاه های دوچرخه فروشی سطح شهر. فروشگاه های آنلاین متعددی هم وجود دارند که با سرچ در  گوگل به تعداد قابل توجهی از آنها دسترسی خواهید داشت.

 

شرکت صبا دوچرخ : قدیمی ترین شرکت وارد کننده دوچرخه برندهای معتبر

نمایندگی برندهای: دوچرخه اسکات SCOTT، دوچرخه جیتانGITANE، دوچرخه رالی RALEIGH،  دوچرخه بلست BLAST

وب سایت: www.saba-docharkh.com


گروه کراس چرخ: شرکتی که دوچرخه جاینت در بازار ایران با قدرت جا انداخت اما متاسفانه نمایندگی این برند پرفروش را از دست داد

نمایندگی دوچرخه های: دوچرخه مریدا merida و تولید دوچرخه برند کراس croos

وب سایت: www.cross-ir.com


شرکت آباریس آوا: 

نمایندگی دوچرخه های: اسپیشیالایزد، فوجی، کنندال، جی.تی، سانتاکروز، اسکورپیون

وب سایت: www.abarisava.ir

آدرس فروشگاه آنلاین: www.cafevarzesh.com


شرکت فستوس: یکی از شرکت هایی که در چند سال اخیر فعالیت خود را شروع کرده است.
نمایندگی دوچرخه های: کیوب، ترینکس، فلش، راپیدو، بونیتو، اینتنس
وب سایت: www.fastos.ir


شرکت انرژی موتور

نمایندگی دوچرخه های: جاینت

وب سایت: www.energimotor.ir


گروه شکاری:

نمایدگی دوچرخه های: اوورلرد، آمانو، المپیک، اوکی، سانتوزا، راکی و …

وب سایت: www.shekarigroup.com


8- تنظیم سایز دوچرخه

بعد از اینکه دوچرخه مناسب در سایز خود را انتخاب کردید میبایست تنظیمات شخصی سازی ارتفاع قد طول فاق پا و دستها را روی دوچرخه انجام دهید. به یاد داشته باشید که تنها انتخاب دوچرخه در سایز مناسب شما به تنهایی کفایت نمی کند و اگر شما تنظیمات سایز دوچرخه را انجام ندهید بدون شک با آسب دیدگی زانو و کمر و گاهی گردن مواجه خواهید شد. تنظیمات سایز دوچرخه بسیار مهم است قدم اول بعد از تهیه دوچرخه تنظیم  سایز دوچرخه است. مهمترین بخش از تنظیم دوچرخه تنظیم ارتفاع زین و بعد آن تنظیمات بالا تنه و اگر از کفش پنجه مخصوص دوچرخه سواری استفاده می کنید تنظیمات پنجه رکاب و پل کفش است.

برای تنظیم سایز دوچرخه و متناسب سازی آن برای ارتفاع قد دو آموزش آماده سازی شده است. آموزش اول برای دوچرخه های جاده و کورسی بصورت کاملا تخصصی آماده شده است و آموزش دوم برای دوچرخه کوهستان بصورت روان تر و ساده تر آماده شده است.

1-  “آموزش راهنمای تنظیم سایز دوچرخه جاده”

2-  “آموزش راهنمای تنظیم سایز دوچرخه کوهستان”


9- آموزش اصولی دوچرخه سواری

شاید فکر آن هم نکنید که دوچرخه سواری  صحیح و اصولی تا چه اندازه  می تواند وابسته به داشتن دانش و مبانی اولیه باشد. چه خواه تصمیم داشته باشید از دوچرخه به عنوان یک وسیله برای جابجایی در شهر و چه برای ورزش و یا برای طبیعت گردی یا مسافرت و یا هر فعالیت جدی دیگری استفاده کنید نیارمند داشتن دانش و رعایت مبانی اولیه دوچرخه سواری هستید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با مبانی اولیه دوچرخه سواری “آموزش جامع دوچرخه سواری اصولی” را مطالعه کنید.

محمدمهدی خاکبان

برای پویایی و پیشرفت آماده ای!
guest
آگاه شدن از پاسخ دیدگاه
254 سوالی دارید! بپرسید
Inline Feedbacks
View all comments
عقیل
عقیل

سلام
لطفا اسامی دوچرخه های شهری درجه دو را بفرمایید؟
با تشکر

docharkhehMag
Reply to  عقیل

سلام دوست عزیز معمولا شرکت های وارد کننده دوچرخه های مخصوص شهری را وارد نمی کنند و یا حداقل تنوع بسیار کمی از دوچرخه های شهری را در بازار پیدا خواهید کرد. به جای آن از دوچرخه های کوهستان اسپرت… Read more »

اشکان
اشکان

عالی بود… یکی از کامل ترین مطالبی بود که در زمینه انتخاب دوچرخه میخوندم. خسته نباشید میگم بهتون به خاطر مطلب خوبی که تهیه و تنظیم کرده بودید.

Monty
Monty

ممنون از اطلاعات خوبتون بسیار عالی بود

مریم
مریم

خیلی ممنون از اطلاعات جامع و کاملتون، آیا دوچرخه بانوان با دوچرخه آقایان متفاوت است؟

docharkhehMag
Reply to  مریم

درود بر شما بله. بانوان بصورت میانگین لگن بزرگتری دارند و بنابر این عرض زین بانوان بیشتر است و به همین صورت بدیلی تفاوت در شکل لگن زین در طراحی تفاوت های دیگری هم دارد و بدلیل بزرگتر بودن لگن… Read more »

آرش
آرش

خیلی ممنون خیلی مفید بود.ببخشید من یه دوچرخه ای میخوام که لاستیک هاش به باریکی رود بایک باشه و به طور کلی مثل رود بایک بهینه باشه ولی اصطلاحا دراپ هندل بار نباشه و مثل دوچرخه های هیبریدی یا کوهستان… Read more »

docharkhehMag
Reply to  آرش

درود بر آرش عزیز ممنون از محبت جنابعالی شما باید آموزش “راهنمای شناخت انواع دوچرخه” را مطالع کنید. در آموزش ” راهنمای شناخت انواع دوچرخه” فقط بصورت کامل انواع سبک دوچرخه معرفی می شود. بوسیله لینک می توانید وارد آمورش… Read more »

roshani
roshani

سلام اگر لطف کنيد يک راهنمايي ازتون ميخواهم , من پسري دارم ده ساله که خيلي علاقه داره به دوچرخه اما تا حالا دوتا دوچرخه داشته که در واقع اون ها رو ترکونده و اصلا دقت در استفاده نداره اصلا… Read more »

docharkhehMag
Reply to  roshani

سلام بر شما
در واقع چیزی که می تواند خطرناک باشد موبایل و کنسول های بازی هستند.
مواردی که اشاره کردید بخشی از کودکی است. لطفا اجازه بدهید فرزندتان با دوچرخه دنیا را کشف کند.

roshani
roshani

و اينکه به نظر شما شما لازم هست که جايي آموزش ببينه , براي اين که خطر کمتر بشه ؟ و اينکه لطفا راهنمايي کنيد که چه دوچرخه اي براي پسرم بخرم که هم مستحکم باشه هم قيمت خيلي بالايي… Read more »

docharkhehMag
Reply to  roshani

سلام بله حتما. مبانی اولیه نظیر ترمز گرفتن صحیح، ایستادن و یا تعویض دنده و شناخت علائم دوچرخه سواری و مجموعه ای از آموزش های مبانی دیگر می تواند در کاهش حادثه های احتمالی بسیار موثر باشد. برای خرید دوچرخه… Read more »

بابک
بابک

سلام
ممنون بابت اطلاعات خوبی که توی سایت موجوده . 🙏
میشه بگید برند جیتانGITANE درجه یک حساب میشه یا دو ؟

docharkhehMag
Reply to  بابک

سلام دوست عزیز، سلامت باشید. با اینکه ژیتان بیشتر در سبک دوچرخه های شهری فعال است در سبک های دیگر هم چند عنوان برای عرضه دارد. و این هیچ اشکالی ندارد که یک برند روی یک یا چند سبک فعالیت… Read more »

بیژن
بیژن

سلام و خسته نباشید اگه من و راهنمایی کنیید خیلی ممنون میشم. من تو رنج ۷ تا ۸.۵ دوچرخه کوهستان بین برند های جاینت (ATX ELITE,0,1 , TALON2) ، مریدا ( سری ۱۰۰ ) ، کیوب (AIM SL ) و… Read more »

docharkhehMag
Reply to  بیژن

سلام دوست گرامی، از نظر فریم که قطعا یکی نیستند اما برای این حدود قیمت در اکثر فریم ها از آلومینیوم 6061 استفاده می شود که آلیاژ پایه و خوبی برای تولید بدنه های دوچرخه است. به لحاظ طراحی، زاویه… Read more »

مرتضی

سلام تشکر از مطالب کاملتون میخواستم بپرسم که بین دوچرخه های کیوب و جاینت بنظرتون کدوم بسرفه تره ؟ بدنه کدوم برند سبک و مقاوم تره ؟ و مهم ترین قطعه دوچرخه که برای خرید باید مدنظر بگیریم کدوم قطعست؟… Read more »

docharkhehMag
Reply to  مرتضی

سلام دوست عزیز. 1- از نظر قیمت حتما دوچرخه های کیوب به صرفه تر هستند. 2- معمولا در این حدود قیمت، همه برندها از آلیاژ 6061 استفاده می کنند و هر دو این بدنه های خوبی دارند. بنابراین فاصله کمی… Read more »

فریبا مقدس
فریبا مقدس

سلام لطفا بهترین دوچرخه ی شهری را معرفی کنید البته برای دو چرخه سواری یک ساعته در چیتگر یا دور دریاچه چیتگر لازم دارم

docharkhehMag

سلام. باید در بین برندهایی که در بالا معرفی شده با در نظر گرفتن بودجه، در پی دوچرخه مورد نظرتان باشید.

فریبا مقدس
فریبا مقدس

سلام دو چرخه ی شهری برای حدود یک ساعت دور دریاچه یا پارک چیتگر معرفی کنید متشکرم

docharkhehMag

سلام دوست عزیز. به عوامل زیادی بستگی داره! اگر مایل هستید دوچرخه ای مناسب تهیه کنید پیشنهاد می کنیم آموزش بالا مطالعه کنید و در نهایت با بودجه مدنظرتون در بین برندها دوچرخه مناسب خودتون تهیه کنید. در این میان… Read more »

Mehdi
Mehdi

لطفا یه دوچرخه کوهستان بهم معرفی کنید با سقف بودجه حدود 7 میلیون تومن و سایز تنه 27.5
کیفیت تنه دوچرخه (ترجیحا از جنس آلومینیوم) و مناسب بودن قیمت قطعات، واسم خیلی مهمه.

docharkhehMag
Reply to  Mehdi

سلام دوست عزیز. ابتدا خدمتتون عرض کنم که 27.5 سایز طوقه دوچرخه است و نه سایز بدنه دوچرخه. در مرحله اول باید سایز مناسب قد خود را بدست آورید. در آموزش بالا این موضوع کاملا توضیح داده شده است. بدنه… Read more »

Mehdi
Mehdi
Reply to  docharkhehMag

ممنون
بین این دو گزینه جاینت مدل 2018 talon 3 و اسکات مدل ASPECT 740-2019 کدوم دوچرخه رو پیشنهاد می کنید؟ کیفیت قطعات کدوم بهتره؟

docharkhehMag
Reply to  Mehdi

اگر مد نظر این دو دوچرخه ای است که لینک آنها را در پایین قرار داده ام باید گفت: که آلیاژ هر دو دوچرخه آلومینیوم 6061 است و لوازم ASPECT 740-2019 با کمی اختلاف بهتر است. https://www.evanscycles.com/scott-aspect-740-2019-mountain-bike-EV351336 https://www.giant-bicycles.com/us/talon-3-2018 دو نکته… Read more »

نیما
نیما

سلام ، ممنون بابات اطلاعات خوبی که در اختیار می زارید. قصد خرید دوچرخه دارم.چندجا هم رفتم و دیدم ولی چون اطلاعات دقیق ندارم نتونستم انتخاب کنم. سایز مناسب بنده 27.5 و در رنج قیمت 4 میلیون میتونم هزینه کنم.… Read more »

docharkhehMag
Reply to  نیما

سلام دوست عزیز. 27.5 یک استاندارد است و سایز دوچرخه نیست. درباره سایز دوچرخه می توانید سرچ و مطالعه نمایید. در این رنج قیمت برندهای اورلرد و ویوا هم در گزینه هایتان می توانید داشته باشید. 2- بله این دوچرخه… Read more »

goli
goli

وقت بخیر
من حدود یک میلیون تا 1/5 میخوام خرج دوچرخه کنم.
و تا حالا دوچرخه سواری نکردم. تازه دارم یاد میگیرم.
دوچرخه خاصی رو می تونید به من پیشنهاد بدید؟

docharkhehMag
Reply to  goli

سلام بر شما. سبک های مختلفی از دوچرخه وجود دارند اما با بودجه مد نظر شما انتخاب زیادی ندارید و در بازار ایران سبک دوچرخه کوهستان اسپرت از برندهای مقرون به صرفه را می توانید تهیه کنید. و برای دوچرخه… Read more »

میم
میم

سلام خیلی مطالب خوبی بود. اما من شناخت انچنانی درمورد برندها ندارم و میخوام راهنمایم کنید من توی ویلای جنگلی در شمال زندگی میکنم و در جنگل و شهر های اطراف رفت و امد دارم میخوام بگید چه دوچرخه ای… Read more »

docharkhehMag
Reply to  میم

سلام. 1- در مورد برندها در بالا توضیح داده شده است دقیقا چه اطلاعاتی نیاز دارید بفرمایید تا راهنمایی کنیم. 2- دوچرخه کوهستان انتخاب مناسب تری است. در ایران تنوع زیادی از دوچرخه هیبرید پیدا نخواهید کرد. و برندهای درجه… Read more »

مسعود صالحی
مسعود صالحی

بدون پیش شرط و در شرایط تقریبا برابر از نظر قیمت، سایز و…
بین دو برند فوجی و کنندال برای دوچرخه کوهستان کدام را انتخاب می کنید؟

docharkhehMag

سلام، کنندال جزو بهترین برندهای دنیا است اما این دلیلی بر بهتر بودن تمامی مدل ها و یا قیمت مناسب آن نخواهد بود. حتما با انتخاب برند فوجی یک دوچرخه بهتر با لوازم بالاتر به دست خواهید آورد.

مسعود صالحی
مسعود صالحی
Reply to  docharkhehMag

از پاسخ تون و از وقتی که میگذارید ممنونم، توی فروشگاه ها اینترنتی که سرچ می کنم سال ساخت رو قید کردن، مثلا ۲۰۱۷، سوالی که برام پیش اومد اینکه بعد از سه سال لاستیک و تیوب و قطعاتی که… Read more »

docharkhehMag

سلامت باشید. همانند تمامی مواد لاستیکی تاریخ تولید و مصرف آن در داخل و یا روی لاستیک و تیوپ به وسیله دو علامت دایره شکل کوچک درج می شود. و معمولا تیوب و لاستیک پنج سال عمر مفید دارند و… Read more »

زهرا۸۱
زهرا۸۱

سلام ممنون بابت مطالب خوبتون و اینکه وقت میذارید جواب تک تک سوالات رو میدین یه راهنمایی در‌مورد انتخاب برند دوچرخه میخوام یه دوچرخه میخوام مناسب طبیعت گردی و سایکل توریسم حدود قیمتی ۸-۹ تومن ، اسکات، مریدا، جاینت، فوجی،… Read more »

docharkhehMag
Reply to  زهرا۸۱

سلام. 1- برای طبیعت گردی سبک دوچرخه کوهستان و برای سفر سبک دوچرخه سایکل توریست مناسب است. دوچرخه سایکل توریست مناسب مسیرهای خاکی و طبیعت گردی نیست اما دوچرخه کوهستان بعد از دوچرخه سایکل توریست پیشنهاد مناسبی برای سفر می… Read more »

بهمن
بهمن

سلام میشه راهنماییم کنین که برای خرید یک دوچرخه ی خوب برای وزن 130 کیلو و قد 185 ، برای مصارف شهری که هزینه اش هم زیاد سنگین نباشه ، چه مدل هایی میتونم بخرم و این که چون دیسک… Read more »

docharkhehMag
Reply to  بهمن

سلام. 1- برای دوچرخه مناسب قد 185 آموزش زیر را مطالعه بفرماید. احتمالا دوچرخه سایز XL برای شما مناسب باشد. اما آموزش زیر را مطالعه کنید که سایز مناسب خود را به عدد بدست آورید چرا که سایز بصورت عدد… Read more »

مهران
مهران

سلام
مطالب بسیار خوب و کامل بود. درود بر شما
میخواستم ببینم بین مدل های Scott aspect730 و Blast adventure و Cube analog کدوم ارزش خرید بیشتری دارند.
با تشکر

docharkhehMag
Reply to  مهران

سلام دوست عزیز. ما دسترسی به مدل سال و سایز دوچرخه نداریم که بتونیم براتون مقایسه کنیم. اما بصورت کلی در یک قیمت مشخص ارزش خرید کیوب بیشتره.

فرزاد
فرزاد

با سلام و احترام من یه دوچرخه مخصوص بانوان جاینت (liv) میخوام بگیرم و کاربردش هم بیشتر در جاده‌های شهری که گاها داری فراز و نشیب هستند و برای اواخر هفته هم بعضی وقتها به مسیرهای خاکی دارای فراز و… Read more »

docharkhehMag
Reply to  فرزاد

سلام 1- سبک های دوچرخه هیبرید و کوهستان اسپرت می توانند برای شما مناسب باشند. که ما سبک دوچرخه کوهستان اسپرت را پیشنهاد می کنیم. برای شناخت سبک های دوچرخه مطالعه آموزش زیر پیشنهاد می شود. https://docharkhehmag.ir/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87/ 2- هر دو… Read more »

فرزاد
فرزاد
Reply to  docharkhehMag

تشکر از پاسخها و راهنمایی خوب شما، آیا کاتالوگ و یا دفترچه راهنمایی در خصوص دوچرخه‌های کوهستان اسپرت liv هست که بتونم دانلود و یا در نت در اختیار داشته باشم، ممنون میشم اگه در صورت وجود واسه‌م ارسال بفرمایید

docharkhehMag
Reply to  فرزاد

سلامت باشید. کامل ترین اطلاعات را از سایت اصلی جاینت می توانید بدست آورید. کاتالوگ فارسی لیو و جانیت را از وب سایت “انرژی موتور” میتوانید دانلود نمایید. (مسیر: منو اصلی، دریافت کاتالوگ)

سید علی صفوی
سید علی صفوی

با سلام ممنون از توضیحات تون خوبه
من میخوام یه دوچرخه بخرم و باهاش تو سطح تهران رفت و امد کنم. به نظرتون با هزینه حدود ۱/۵ تا ۳ ملیون و سایز ۲۸ چه دو چرخه ای مناسبه؟

docharkhehMag

سایز 28 تقریبا منسوخ شده است برای اطلاع از سایز های دوچرخه آموزش زیر را مطالعه نمایید.
https://docharkhehmag.ir/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87/

docharkhehMag

سلام. بله یا حدود 2 تا 3 میلیون می توانید. برای تردد در شهر سه سبک دوچرخه پیشنهاد می شود. دوچرخه شهری، دوچرخه هیبرید و دوچرخه کوهستان اسپرت. دو سبک اول قیمت بالایی دارند. سبک سوم یعنی دوچرخه کوهستان اسپرت… Read more »

مصطفی
مصطفی

سلام.من یک دوچرخه دو منظوره میخواستم که باهاش تک چرخ هم بتونم بزنم و..
۳تا۴ تومن هم بیشتر نمیتونم خرج کنم .بنظر شما چه دو چرخه ای خوبه برای مسافت های طولانی هم استفاده می کنم

docharkhehMag
Reply to  مصطفی

سلام. برای حرکت های آکروباتیک باید از دوچرخه های نمایشی استفاده کنید. برای درک سبک دوچرخه های نمایشی آموزش زیر را مطالعه نمایید. اما اگر تجربه چندانی در دوچرخه سواری ندارید بهتر است با یک دوچرخه کوهستان اسپرت شروع کنید… Read more »

همایون
همایون

سلام، من تو رشت زندگی میکنم و اینجا ۷۰ درصد روزهای سال بارونه و زمینا سر هستن. سربالایی و سرپایینی میشه گفت نداره اصلا و منم استفادم به داخل شهر محدوده چون برای ورزش و تفریح میخوام. ایا دوچرخه های… Read more »

docharkhehMag
Reply to  همایون

سلام همایون عزیز. دوچرخه های شهری مناسب آب و هوای رشت هستند. این درسته که لاستیک دوچرخه کوهستان پهن تر است و استحکاک زیادی دارد و سخت تر به نوع دوچرخه شهری سر می خورد اما این مهارت شما است… Read more »

Milad
Milad

ببخشید من یه دوچرخه میخوام که وزن بالا رو تحمل کنه ۱۳۰ کیلو وزن دارم ، قیمتشم مناسب باشه حدود پنج شیش میلیون
لطفا راهنمایی کنید

docharkhehMag
Reply to  Milad

سلام میلاد عزیز. 1- دوچرخه فت بایک با بدنه آهنی برای شما بهترین گزینه است.
نمونه دوچرخه مناسب شما در لینک زیر ببینید. در ایران هم نمونه های مناسبی با بودجه مورد نظر شما پیدا می شود.
https://www.amazon.com/gp/product/B00J7J40TM/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&linkCode=sl1&tag=fixedgearlondon-20&linkId=d1e16ed3722f268ad7c29995b34591ed&language=en_US

امیر حسین
امیر حسین

سلام میشه در مورد لوازمی که روی چرخ ها بسته میشه توضیح بدید که چه مارکی خوبه مثل دنده و دوشاخ و ترمز و …

docharkhehMag

سلام دوست عزیز. بستگی به سبک دوچرخه لوازم آن متفاوت است. و بصورت مختصر نمی توان این موضوع را توضیح داد. اما بصورت کلی: سه شرکت اصلی در دنیا وچود دارند که سیستم محرکه از توپی گرفته تا ترمز و… Read more »

ابولفضل

سلام خسته نباشید من دوچرخه تیتان sl800 گرفتم بنظرتون چطوریه کیفیت داره؟

docharkhehMag
Reply to  ابولفضل

سلام دوست عزیز. برای تردد های روزمره دوچرخه مناسبی است.

رضا
رضا

من یه دوچرخه می خوام برای ترددهای روزانه و گاهی ورزش در شهر مسطحی مثل رشت. به نظرتون giant atx 2 2017 گزینه مناسبی هست برام.؟ اگر نه در این حدود قیمت چه دوچرخه های دیگری پیشنهاد می کنید؟ با… Read more »

docharkhehMag
Reply to  رضا

سلام رضا عزیز. بصورت کلی می توان گفت دوچرخه های کوهستان اسپرت همه کاره و سومین گزینه مناسب برای تردد در شهر هستند. گزینه اول دوچرخه های شهری و دوم هیبرید است که با توجه به تنوع دوچرخه های کوهستان… Read more »

فرزاد
فرزاد

سلام، ۱- لطفا شرکتهای تولید کننده دوچرخه مخصوص بانوان رو به ترتیب خوب بودن و اولویتشون بفرمایید. ۲- دوچرخه بانوان لیو مدل تمپت ۳ ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ میخواستم بگیرم ولی به دلیل نبودشون تو بازار و تموم شدن اون در… Read more »

docharkhehMag
Reply to  فرزاد

سلام. 1- تمامی برندهای معتبر دوچرخه بصورت اختصاصی برای بانوان دوچرخه تولید می کنند. نمی توان ترتیبی برای خوب بودن آنها در نظر گرفت چرا که تنها با مقایسه دو مدل برتری دیگری مشخص میشود. در این خصوص پیشنهاد می… Read more »

فرزاد
فرزاد
Reply to  docharkhehMag

تشکر از راهنماییتون، شما جایی رو سراغ ندارید که دوچرخه تمپت ۳ ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ رو داشته باشن و بتونم تهیه کنم

docharkhehMag
Reply to  فرزاد

سلامت باشید. خیر متاسفانه. بهترین راه پیگیری از شرکت انرژی موتور است چرا که در سال های اخیر محصولات بصورت مسقیم می فروشند. این فروشگاه ها با جاینت کار میکنند بررسی کنید شاید موجودی داشته باشند: فروشگاه دوچرخه ماناسلو، فروشگاه… Read more »

Last edited 7 months ago by docharkhehMag
Yasin
Yasin

سلام خسته نباشید ممنون
بنده قصد دارم یک فروشگاه دوچرخه بزنم برای فروش بهتر و اطلاعات بیشتر نسبت به قیمت و… چی پیشنهاد می کنید و به نظرتون مهمترین نکته چیه؟

ممنون از توجهتون

docharkhehMag
Reply to  Yasin

با سلام. مهمترین نکته در راه اندازی کسب کار بدست آوردن اطلاعات حوزه کاری و نیازسنجی است. در ابتدا بررسی کنید که مشتریان شما از کدام دسته هستند! و شما در چه زمینه ای تصمیم به فعالیت دارید! بصورت مثال… Read more »

شهیار
شهیار

سلام و درود سپاس از مطالب خوب و مفیدتون. من متاسفانه بودجه مناسبی برای خرید دوچرخه ندارم (نهایتا ۳ میلیون تومان) و دوست دارم که به صورت جدی و طولانی مدت برای کاهش وزن دوچرخه سواری کنم. توی این رده… Read more »

docharkhehMag
Reply to  شهیار

با سلام. مهم شروع کردن است. عضلات خود را تقویت کنید و مهارت های را بالا ببرید و در آینده دوچرخه ای بهتر تهیه کنید.

پیمان
پیمان

با سلام
درباره برند میرو نظر شما چیست؟
آیا از نظر کیفیت مورد تایید است
آیا با مشخصات دوچرخه در لینک پایین، به نسبت قیمت ارزش خرید دارد؟
ممنون از پاسخگویی شما
https://tavizkala.ir/products/%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87

docharkhehMag
Reply to  پیمان

سلام دوست عزیز. متاسفانه با برند میرو آشنایی نداریم. احتمالا به تازگی وارد بازار شده است. پیشنهاد ما مقایسه این دوچرخه با چند برند دیگر در همین حدود قیمت است. به نظر ما با این هزینه می توانید دوچرخه ای… Read more »

صابر
صابر

با سلام، میخواستم بدونم تو رنج قیمت دوچرخه های بیگ سون 300 و 500 مریدا، از برندهای معتبر دیگه چه مدل هایی پیشنهاد میکنید.

docharkhehMag
Reply to  صابر

سلام صابر عزیز. متاسفانه از موجودی شرکت ها اطلاع نداریم. لازم است با بخش فروش شرکت ها تماس داشته باشید.

صابر
صابر
Reply to  docharkhehMag

با سلام مجدد، من بررسی کردم، تو اون حدود کیفیت موارد زیر هست که دوستان معرفی کنن کدوم بهتره و آیا دست دوم این ها رو بخرم خوبه که پول واسه ارتقاء هم بمونه؟ 1. مریدا بیگ سون 300 یا… Read more »

نگار
نگار
Reply to  صابر

جاینت تالون خودش چند مدل داره

docharkhehMag
Reply to  صابر

سلام صابر عزیز. اگر تصمیم دارید دوچرخه دست دوم خریداری کنید حتما آموزش زیر را مطالعه نمایید. انتخاب دوچرخه دست دوم نیاز به مهارت دارد چرا که اگر به خوبی نگهداری نشده باشد باید کلی هزینه برای تعویض لوازم انجام… Read more »

رسول
رسول
Reply to  صابر

اگه دست دو می خرید باید خیلی حواستون به سالم بودن دوچرخه باشه. مدل سال دوچرخه ها مهمه و سالم بودن اونها

مهران
مهران

سلام .برای خرید دوچرخه تو دوتا برند موندم لطفا راهنمایی کنید اسکات 740 سال 2020 که قیمتش 10500 و جاینت ایکس تی سی که البته لوازمش بالاتر از اسکات هست و گرانتر از اسکات ولی برای من محکمی بدنه مهمه… Read more »

docharkhehMag
Reply to  مهران

سلام مهران عزیز. بدنه اسکات 740 از آلیاژ6061 است. و آلیاژ عالی و مقاوی برای دوچرخه های میان رده به حساب می آید. ایکس تی سی جاینت مدل های مختلفی دارد و بدنه های آن هم متفاوت است اما اگر… Read more »

سارا

سلام وقت بخیر من تصمیم دارم یه دوچرخه کوهستان برای طبیعت گردی و گاهاً برای مسیر های خاکی بخرم ، الان دو تا گزینه دارم :۱.دوچرخه جاینت تقریبا رده متوسط با قیمت ۴۵۰۰ ۲. دوچرخه فلش یا ترینکس رده های… Read more »

docharkhehMag
Reply to  سارا

سلام. 1- دوچرخه مناسب کاربری شما سبک کوستان اسپرت است. 2- بهتر است اگر دوچرخه مخصوص بانوان را در گزینه ها دارید آن را انتخاب نمایید. 3- به همان صورت که اشاره کردید در یک رنج قیمت لوازم برندهای فلش… Read more »

فرهاد مطلق
فرهاد مطلق

با سلام
آيا دوچرخه كراس ساخت ايران برند درجه دو هست و آنرا پيشنهاد ميكنيد ؟

docharkhehMag

سلام بر شما. 1- بله دوچرخه کراس جزو دوچرخه های مقرون به صرفه است. و همچنین برند ثبت شده ایرانی است اما تا جایی که ما اطلاع داریم بدنه آن در ایران تولید نمی شود. 2- بله دوچرخه ای کاملا… Read more »

محمد
محمد

سلام،من یک دوچرخه میخواستم بخرم۵الی ۶تومان دیگه نهایتا ۷تومان،فقط برای سواری و ورزش داخل شهرمیخوام حالاشایدهم.سفری به مسافت ۲۰۰کیلومتررفتیم،واینکه به کوه بخوام برم ۱در ۱۰هستش،ازاحاط سربالابی وسرپابینی جاده میگم،البته یک هفته پبش ۱ویوا مدل وبسکوخریدم به اصرار فروشنده،امابعدتونت سرچ کردم… Read more »

docharkhehMag
Reply to  محمد

سلام محمد عزیز. با در نظر گرفتن بودجه مورد نظر شما سبک دوچرخه کوهستان را می توانید انتخاب نمایید و انتخابی در بین سبک ها ندارید. ویوا در ایران نمایندگی دارد و برای شروع گزینه بدی نیست. کلا ارتقاء لواز… Read more »

محمد
محمد
Reply to  docharkhehMag

ممنون.ازسایت عالیتون وممنون ازاینکه درعرض ۱ساعت جوابم ودادین،اگربخوام ۱دوچرخه بهترازویوا منظورم ازلحاظ قطعات واستحکام فریم هستش تامرز ۷میلیون بگیرم چه برندی پیشنهادمیدید؟چون معلوم نیست بااین.قیمتها دیگه بشه چرخی خرید،منم ۱چرخ میخوام هم بتونم مصرف خاکی وسربالاپایینی درخیابان ازش استفاده کنم… Read more »

docharkhehMag
Reply to  محمد

درود بر شما.1- پاسخ در کامنت قبلی خدمتتون داده شد. 2- سبک دوچرخه کوهستان اسپرت مناسب کاربری شما است همان سبکی که در یازار ایران به وفور یافت می شود. نکته دوم مقدار هزینه ای است که برای این موضوع… Read more »

محمد
محمد
Reply to  docharkhehMag

سلام مجدد،واقعا بی نهایت ازشما کمال تشکرو دارم که به تک تک سوال باحوصله جواب میدین،،سوال من ازشمادقیقا همین بود،یک دوچرخه بهترازویوا تا ۷ تومان بهم معرفی کنید،در بازارار بی نهایت دوچرخه کوهستان وجود داره با برندهای مختلف، از چه… Read more »

docharkhehMag
Reply to  محمد

سلامت باشید محمد عزیز.1- متاسفانه برند خاصی را نمی توانیم معرفی کنیم. اما راه کار این است که دوچرخه های حدود هفت میلیون برندها مختلف نظیر جاینت، اسکات، مریدا ، فوجی، اورلرد و ویوا را در کنار هم قرار دهید… Read more »

محمد
محمد
Reply to  docharkhehMag

اول جاداره کمال قدردانی وازسایت حرفه اییتون.داشته باشم.که.به گوچکترین نکات هم توجه دارید،منظورمن ازارتقادوچرخه تعویض یکی اروسایل دوچرخه درورت خراب شدن بامدلی بهترهستش،اماتور اماتورهم نیستم اگردوچرخه سواری بغیرازتعمییراتش را به۴دسته تقسیم.کنیم به یک چهارم ان اشنایی دارم،حقیقتا قصد حرفه ای… Read more »

docharkhehMag
Reply to  محمد

سلام محمد عزیز. از نظر شما سپاسگزاریم. 1- متاسفانه در مورد مدل های ویوا اطلاع نداریم. 2- این موضوع کاملا طبیعی است که هر چقدر هزینه بیشتری جهت خرید دوچرخه صرف کنید دوچرخه ای سبک تر خواهید داشت. 3- پیشنهاد… Read more »

HashemiZ
HashemiZ

سلام و وقت بخیر، ممنون از مطالب بسیار کاربردیتون
برند ویوا جزء برندهای درجه دو محسوب میشه یا برند های متفرقه؟ بیشتر میخوام بدونم محصولاتش استاندارد هستن یا نه؟

docharkhehMag
Reply to  HashemiZ

سلام بر شما. برند مقرون بصرفه حساب می شود. بله استاندارد است.

محمد
محمد

سلام من میخوام دوچرخه رامبو یا همون رمبو میخوام بخرم ! این دوچرخه کیفیتش چطوریه و درجه چنده برای شهر هم میخوام استفاده کنم حالا یه سوال دیگه که چه دوچرخه ایی خوبه تا قیمت ۳ میلیون میخوام خرید کنم… Read more »

docharkhehMag
Reply to  محمد

سلام. با دوچرخه رمبو آشنایی نداریم. اما با یک سرچ و دیدن تصاویر این دوچرخه میشود پیشبینی کرد که دوچرخه استانداردی باشد. با این حدود هزینه باید از برندهای مقرون به صرفه تهیه کنید. بنظر می آید دوچرخه رمبو برای… Read more »

علی
علی

 سلام آیا برند دوچرخه کراس خوبه؟ و با توجه به ارزانتر بودن قیمت آن نسبت به مریدا و جاینت به صرفه هست یا نه؟

docharkhehMag
Reply to  علی

سلام. دوچرخه کراس برند ثبت شده ایرانی است که توسط کراس چرخ عرضه می شود و بدنه آن در کشور های دیگر تولید می شود. و همچنین برند آن را نمی توان با برندهای مریدا و جاینت که در 10… Read more »

Mohammad
Mohammad

سلام

دوچرخه های فلش (flash) سایز ۲۹ از نوع کراس کانتری ارزش خرید خوبی دارند یا نه؟

بی زحمت توضیح بدید لطفا

docharkhehMag
Reply to  Mohammad

سلام محمد عزیز. بله دوچرخه فلش برای استفاده معمول به قیمت و مناسب است.

علی
علی

دوچرخه سانتوزا چگونه دوچرخه ای هست؟

نفس
نفس

خیلی مفید و عالی,ببخشید من میخوام دوچرخه تهیه کنم و سبک کوهستان اسپرت چوم همه جور جا میرم سربالایی سر پایینی خاکی جنگل داخل شهر مسافتهای طولانی و اینکه نمیتونم تا مدتها عوض کنم و بودجم تا 8 تومن هست… Read more »

docharkhehMag
Reply to  نفس

سلام نفس عزیز. 1- دوچرخه های اینچنین در همین سبک برای کاربری شما بسیار مناسب هستند. 2- احتمالا قیمت این دوچرخه ها با افزایش قیمت ها در این چند وقت بیش از هشت میلیون هستند. 3- در دو مدل دوچرخه… Read more »

سیدحسین
سیدحسین

سلام

اگر واسه خرید دوچرخه کوهستان واسه خانم با قد 167 و وزن 70 و بیشترین مصرف در جاده های آسفالتی با قیمت حدود 6 میلیون تومن راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

docharkhehMag
Reply to  سیدحسین

سلام بر شما 1- بودجه شما مشخص است و سبک دوچرخه مورد نیازتان هم مشخص است. حال باید در بین برندهای مقرون به صرفه یک انتخاب داشته باشید. 2- پیشنهاد می کنیم از فروشگاه های آنلاین، دوچرخه های مناسب بودجه… Read more »

حسام
حسام

سلام. من برای پسر سه ساله ام میخوام دوچرخه بگیرم. بنظرتون چه برندی و چه سایزی بگیرم. سطح بودجه ۱ تا ۲ میلیون. البته بیشتر هم میتونم هزینه کنم ولی با توجه به اینکه دوچرخه اول هست و رشد کودک… Read more »

docharkhehMag
Reply to  حسام

سلام حسام عزیز. پیشنهاد نمیکنیم سایز بزرگتر تهیه کنید چرا که باعث می شود فرزند شما بصورت صحیح نتواند دوچرخه سواری را یاد بگیرد. و در مرحله دوم پیشنهاد نمیکنیم که دوچرخه ای با چرخ کمکی تهیه کنید چرا که… Read more »

ایلوش
ایلوش

سلام من یه سوال داشتم خدمتتون

1.دوچرخه تا قیمت 15 میلیون چی پیشنهاد میدید و موندم جاینت بخرم یا اسکات

و چه مدلی از جاینت یا اسکات بخرم

اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

docharkhehMag
Reply to  ایلوش

سلام دوست عزیز. 1- در ابتدا پیشنهاد می کنیم آموزش بالا را مطالعه نمایید و سبک دوچرخه مورد نیاز خود را انتخب کنید. 2- باید با شرکت ها تماس داشته باشید و موجود دوچرخه آنها را تا سقف 15 میلیون… Read more »

سعید
سعید

سلام ممنون از مطالب مفیدتون من میخوام برای دختر 11 ساله ام دوچرخه بگیرم بیشتر تو پیست و جاده های آسفالت و ترجیحا از برندهای اقتصادی به نظر شما چه نوع دوچرخه ای و از چه برندی بهتره. دخترم علاقه… Read more »

docharkhehMag
Reply to  سعید

سلام سعید عزیز سایز دوچرخه مناسب باید با توجه به قد فرزندتان انتخاب شود. برای محاسبه سایز مناسب آموزش زیر را مطالعه نمایید. اما بصورتی حدودی سایز 24 احتمالا می تواند مناسب باشد. در ایران برای دوچرخه کودکان تنوع چندانی… Read more »

سام
سام

سلام میخواستم ببینم وزن من۱۲۰ کیلو است دوچرخه کورسی طاقت وزن من رو داره
می تونم از لاستیک کوهستان برای دوچرخه کوهستان استفاده کنم

docharkhehMag
Reply to  سام

سلام 1- بستگی به نوع و شرکت سازنده دوچرخه دارد. معمولا شرکت های سازنده چند مدل را با تحمل وزن بالا ارائه می کنند. 2- خیر در دوچرخه های کورسی نمی توان از لاستیک کوهستان استفاده کرد. سبکی از دوچرخه… Read more »

سام
سام

لطفا چند شرکت لاستیک کورسی که تحمل وزن بالا رو دارند نام ببرید
و چطوری تهیه اش کنیم

docharkhehMag
Reply to  سام

سلام تمامی شرکت های سازنده لاستیک هایی با تحمل فشار باد بالا را تولید میکنند. در ابتدا از طریق آموزشی که لینک آن در پایین قرار داده شده است بررسی کنید که با وزن شما چه لاستیکی و تحمل فشار… Read more »

Alireza
Alireza

سلام. جا داره تشکر کنم بابت مطالب بسیار درست دسته بندی شده، کوتاه و دقیقتون. اما خودم به عنوان یک خواننده که دنبال دوچرخه های کوهستان اسپرت درجه دوم و مقرون به صرفه هستم واقعا با چالش هایی رو به… Read more »

docharkhehMag
Reply to  Alireza

سلام علرضا عزیز 1- بخش عمده دوچرخه های مقرون به صرفه بازار ایران از سبک دوچرخه کوهستان اسپرت هستند بنابراین کارایی تمامی آنها یکی است. اما هرچه هزینه بیشتری را برای این موضوع در نظر بگیرید کیفیت لوازم آن بهتر… Read more »

سهیل
سهیل

من ۱۳ سالمه دوچرخه فیت بال برای آسفالت خوبه ممنون میشم بگید

docharkhehMag
Reply to  سهیل

سلام سهیل عزیز. متاسفانه آشنایی با دوچرخه فیت بال نداریم.

سعید
سعید

سلام و خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید: 1- ترمز دیسکی روغنی بهتره یا دیسکی سیمی؟ 2- برند کراس مدل های جدید تر شما چی پیشنهاد میدید؟ (مدل advace و galaxi خوبن؟ ) 3- از بین برند های cross, overlord کدام… Read more »

docharkhehMag
Reply to  سعید

سلام دوست عزیز 1- بدون شک ترمز دیسک هیدرولیک 2- متاسفانهمدل های برند کراس آشنایی نداریم 3- اورلرد یک برند تایوانی است و کراس یک برند ایرانی که بدنه های آلومینیومی آن در چین تولید می شود. برای مقایسه مناسب… Read more »

یاسین
یاسین

سلام واقعا بسیار خوشحالم که تونستم با سایت شما آشنا بشم. بسیار لذت بردم از مطالب دقیق و مفیدتون. میخواستم اول تشکر کنم و بعد یه سوال بپرسم. برند های الکس، رویال و المپیا درجه چند حساب میشه؟ به نظرتون… Read more »

یاسین
یاسین

سلام وقت شما بخیر میخواستم اول از شما بابت این سایت بسیار خوبتون تشکر کنم. من واقعا از خوندن مطالب سایتتون لذت بردم. چند تا سوال هم داشتم از خدمتتون دوچرخه های کوهستان الکس، المپیا و راپیدو درجه چند حساب… Read more »

docharkhehMag
Reply to  یاسین

سلام یاسین عزیز خوشحالیم مطالب مفید واقع شده است. 1- دوچرخه های نام برده در رده های برندهای مقرون به صرفه هستند. برای شروع دوچرخه سواری در شهر و استفاده های روزمره این برندها می توانند مناسب باشند اگر از… Read more »

سعید
سعید

سلام و خسته نباشید
بین دوچرخه کراس 27.5 ترمز دیسکی بدنه آلومینیوم و دوچرخه اورلورد 26 ترمز لقمه ای با قیمت تقریبا برابر کدام انتخاب بهتریست؟
ممنون

docharkhehMag
Reply to  سعید

سلام سعید عزیز
بصورت کلی استاندارد 27.5 یک فناوری جدید تر است. و همچنین ترمز دیسک در صورتی که هیدرولیک باشد گزینه بسیار مناسب تری در مقابل ترمز لقمه ای یا وی برک است.

RDA
RDA

سلام من می خواهم یک دوچرخه اورلرد مدل فیلا سایز 27.5 بخرم. و 13 ساله هستم آیا این دوچرخه برای من خوب است یا نه ؟

docharkhehMag
Reply to  RDA

سلام دوست عزیز
سایز 27.5 استاندارد طوقه دوچرخه است. بدنه دوچرخه باید مناسب قد شما باشد.
مطالعه آموزش زیر پیشنهاد میشود.
https://docharkhehmag.ir/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87/

RDA
RDA
Reply to  docharkhehMag

خیلی ممنونم.در کل دوچرخه ای که خدمتتون گفتم خوبه؟

RDA
RDA

سلامی مجدد ببخشید این دوچرخه ای که خدمتتون گفتم خوب هستش؟

docharkhehMag
Reply to  RDA

سلام. دوچرخه مورد نظر شما را ما بررسی نکردیم. برند اورلرد برای تایوان است و استانداردهای بالا تری دارد. اما با عناوین که اشاره کردید، دوچرخه کراس مورد نظر شما بدون شک گزینه مناسب تری خواهد بود.

Last edited 10 months ago by docharkhehMag
RDA
RDA
Reply to  docharkhehMag

خیلی ممنونم لطف کردید. دوچرخه اورلرد برای مکان های پر از فراز و نشیب بهتر است یا کراس؟ اگر خیلی سوال میپرسم مرا ببخشید که مزاحمتان میشوم.

docharkhehMag
Reply to  RDA

سلام مجدد
مراحم هستید. دوست عزیز هر دو از سبک های کوهستان اسپرت هستند و کارایی مشابهی دارند.

Last edited 10 months ago by docharkhehMag
علی
علی

درود بر شما

من قصد خرید یک دوچرخه داخل شهر مناسب برای خانم با بودجه ‌۴میلیون دارم

میخواماین دوچرخه رو هدیه بدم و زمان کافی برای انتخاب و جمع اوری اطلاعات ندارم

لطفا راهنماییم کنید

docharkhehMag
Reply to  علی

سلام دوست عزیز با توجه به بودجه مدنظر شما سبک دوچرخه کوهستان اسپرت که متداول ترین سبک دوچرخه در ایران است می تواند تنها انتخاب شما باشد. توجه داشته باشید که بدنه دوچرخه سایز مناسب شخصی که از دوچرخه استفاده… Read more »

Shervin
Shervin

سلام،خواستم بدونم دوچرخه دانهیل برای شهر مناسبه؟ چون محله ی ما هم سرپایینی زیاد داره هم سربالایی،بعد دوچرخه کوهستانم دو فنره پیدا نکردم،فقط دو فنره دانهیل پیدا کردم.خواستم بدونم برای مواردی که عرض کردم این نوع دوچرخه مناسبه؟

docharkhehMag
Reply to  Shervin

سلام. خیر مناسب نیست. دوچرخه ای که شما پیدا کردید دوچرخه دانهیل نیست. از نوع دوچرخه های کوهستان غیر استاندارد است.

Shervin
Shervin

سلام،دوچرخه دانهیل برای سربالایی و سرپایینی شهری مناسبه؟

docharkhehMag
Reply to  Shervin

سلام. خیر

سپهر محمدی
سپهر محمدی

سلام من در چند دوچرخه فروشی به این نتیجه رسیدم که یا برند ژیتان ۷میلیون هشتصد و پنجاه و ترینکس ۷میلیون و پانصدی انتخاب کنم بنظر شما کدام از این دو بهتر است(هردو ۲۷.۵ هستند) قد من ۱۸۵cm است بنظر… Read more »

docharkhehMag

سلام دوست عزیز. هر دو عنوان می توانند مناسب باشند. 27.5 و 29 استاندارد سایز طوقه دوچرخه هستند. استاندارد 27.5 برای استفاده های معمول مناسب است. برای قد 185 احتمالا سایز بدنه 18 مناسب باشد. برای درک سایز مناسب دوچرخه… Read more »

سپهر محمدی
سپهر محمدی

سلام بنظر شما برند ترینکس بهتره یا ژیتان و اینکه دوچرخه های کویر در سطحی اند

docharkhehMag

سلام. هر دو بردند در یک سطح هستند. آشنایی با برند کویر نداریم.

داریوش
داریوش

با سلام، برند جی تی درجه اوله یا دوم؟ قد من ۱۸۳ و ارتفاع پا ۸۳ هست، دوچرخه کوهستان جی تی palomir AL سایز تایر ۲۷.۵ و سایز لارج واسه من مناسبه؟برای فیتنس و ورزش مناسبه؟

docharkhehMag
Reply to  داریوش

سلام بر شما. برند GT معتبر است و در دسته اول قرار میگیرد. بله در مجموع گزینه مناسبی است.

داریوش
داریوش

با سلام برای انتخاب سایز دوچرخه فیتنس connondale quick cx 4 (https://www.cannondale.com/en-ca/bikes/active/fitness/quick-cx/quick-cx-4?sku=c31451m10sm) از طریق سایت ebicycles نوع دوچرخه را road انتخاب کنیم یا mountain؟

docharkhehMag
Reply to  داریوش

سلام. 1- بهترین روش برای محاسبه سایز دوچرخه جدول سایز شرکت سازنده است. در لینک سایت کنندال که ارسال کردید وارد شوید در اواسط صفحه بعد از عنوان Technology، عنوان Sizing را انتخاب نمایید و روی سایز کلیک نمایید. پیشنهادهای… Read more »

داریوش
داریوش
Reply to  docharkhehMag

با سلام مجدد و تشکر از پاسخ جنابعالی، سایت کانندال فقط با استفاده از قد، سایز را تعیین میکنه که بادر نظر گرفتن قد 183 بنده، هم تو رنج قد لارج- 175 تا 187 و ایکس لارج 182-195 قرار می… Read more »

docharkhehMag
Reply to  داریوش

با سلام و احترام با توجه به اینکه سایز دو دست شما 190 سانتیمتر است و از ارتفاع قد شما بلند تر است دوچرخه سایز XL برای شما مناسب تر خواهد بود. اگر ارتفاع دو دست شما برابر با ارتفاع… Read more »

گلکسی
گلکسی

دوچرخه فقط گلکسی

محمد فریز
محمد فریز

سلام،وقت بخیر، ممنون از مطلب مفیدتون، اسم برندهای درجه دوم معتبر رو هم لطف کنین بگین،ممنون

docharkhehMag

سلام. کراس، بلست، اورلرد، ترنیکس، ویوا و ده ها برند دیگر

حسین
حسین

سلام. ممنون از مطالب خوبتون. من می خواستم یه دوچرخه کوهستان بخرم حدود 6 تومن. انتخابم بین کراس و بلست هست. اینطور که تا الآن فهمیدم بلست مناسب تره. میشه بگین از نظر شما کدومش مناسب تر هست؟ ممنون

docharkhehMag
Reply to  حسین

سلام حسین عزیز. هر دو در یک رده قرار دارند.

حسین
حسین
Reply to  docharkhehMag

مرسی

ابوالفضل فراتی
ابوالفضل فراتی

سلام یه راهنمایی برای خرید دوچرخه میخواستم ؟ من می خوام دوچرخه وبرای کاهش وزن وکارهای روزانه خود از دوچرخه استفاده کنم شما چه مدلهایی رو پیشنهاد می کنید؟

docharkhehMag

سلام دوست عزیز.
در آموزش انواع دوچرخه که لینک آن در پایین قرار داده شده است می توانید با سبک های دوچرخه و کاربرد آنها آشنا شوید. سبک دوچرخه های شهری، هیبرید و شاید کوهستان اسپرت پیشنهاد میشود.

وحید
وحید

سلام و عرض ادب . قد من حدود ۱۸۰ سانتیمتره و یک دوچرخه هایبرید حدود ۸ تا ۱۰ میلیون میتونم بخرم . شما چه برندی و مدلی رو پیشنهاد میکنید

docharkhehMag
Reply to  وحید

سلام وحید عزیز 1- برای محاسبه سایز مناسب آموزش زیر را مطالعه بفرمایید. 2- ما مشاوره ای بصورت مستقیم درباره برند ارائه نمیدهیم در آموزش بالا موارد دارای اهمیت توضیح داده شده است. شرکت های ارائه کننده دوچرخه موجودی چندانی… Read more »

سعید
سعید

سلام ممنون از سایت خوبتون عالی بود
فقط ۱سوال داشتم من میخوام دوچرخه بخرم کوهستانی و حرفه ای
با بودجه ۱۵ تا ۲۵ تومن چه دوچرخه ای خوبه و‌ایا lander camp ‌ با دنده الویو مارک خوبی هست

docharkhehMag
Reply to  سعید

سلام سعید عزیز
اطلاعات درباره مدل دوچرخه lander camp نداریم. اما با این رنج بودجه انتخاب های مناسبی می توانید داشته باشید.

شهاب
شهاب

سلام، وقت به‌خیر و خسته نباشید. ممنون بابت انتشار اطلاعات کاربردی در مورد دوچرخه. قد من ١٨۴، وزنم ٩٠ هست و برای دوچرخه سواری در تهران دنبال گزینه مناسب هستم. گر چه احتمالا در دسته شهری باید دنبالش باشم، ولی… Read more »

docharkhehMag
Reply to  شهاب

سلاب شهاب عزیز 1- برای وزن 90 کیلوگرم محدودیتی در دوچرخه ها وجود ندارد. برای قد شما سایز دوچرخه XL احتمالا مناسب باشد. برای محاسبه سایز مناسب “آموزش محاسبه سایز دوچرخه” را در لینک زیر مطالعه بفرمایید. https://docharkhehmag.ir/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87/ 2- سیستم… Read more »

م.رسولی
م.رسولی

سلام، می‌خواستم دوچرخه شهری خوب بخرم.

docharkhehMag
Reply to  م.رسولی

سلام
مطالعه آموزش “راهنمای خرید دوچرخه شهری” در زیر پیشنهاد می شود.
https://docharkhehmag.ir/city-bike-buying-guide/

پوریا
پوریا

با سلام و ادب و خدا قوت بابت مطالب واقعا عالی شما.بنده مذکر با قد 168 و وزن 60 آیا دوچرخه کوهستان 26 و سایز تنه 18 برام مناسب هست؟اگر به دنبال دوچرخه 27و نیم باشم چه سایز بدنه برام… Read more »

docharkhehMag
Reply to  پوریا

سلام بر شما دوست عزیز دوچرخه 26 یا 27.5 سایز طوقه دوچرخه است و ملاکی برای انتخاب سایز دوچرخه نیست. در خصوص شناخت سایز طوقه مطالعه آموزش زیر پیشنهاد می شود. https://docharkhehmag.ir/wheelset-frame-difference-bike/ بنابراین شما هم دوچرخه ای با سایز طوقه… Read more »

پوریا
پوریا
Reply to  docharkhehMag

با سپاس فراوان از پاسخ شما.در میان برندهای درجه 1 کدامها نسبتا بصرفه تر و ارزش خرید بالاتری دارند؟اسکات و کیوب ایا مناسب ن؟

docharkhehMag
Reply to  پوریا

سلام پوریا عزیز
دوچرخه کیوب به صرفه تر از تمامی برندهای معتبر شناخته شده دیگر در ایران است. که در رده برندهای معتبر جهانی هم قرار دارد.

هادی
هادی

سلام.ممنون از سایت و مطالب با ارزشتون. یه سوال داشتم، با توجه به شرایط موجود و کمبود تنوع و قیمت بالای دوچرخه های درجه یک،میخواستم نظرتون را در مورد دوچرخه های کراس بدونم و اینکه در حد ۱۰ میلیون چه… Read more »

docharkhehMag
Reply to  هادی

سلام بر شما دوست عزیز. سپاسگزاریم. دوچرخه های کراس گزینه خوبی هستند. باید توجه داشته باشید که پره بندی چرخ های دوچرخه کراس در ایران انجام میشود و بعد از چند بار سوار شدن پره ها شل می شوند و… Read more »

هادی
هادی
Reply to  docharkhehMag

سپاسگزارم 🙏🏻

کیومرث
کیومرث

درود وقت بخیر بسیار سپاسگزارم برای ارائه ی مطالب بسیار مفیدتون ببخشید من یک سوال دارم الان دوچرخه کوهستان استاندارد بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون چه مارکی و چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟ و آیا دوچرخه های مارک cross خوب… Read more »

docharkhehMag
Reply to  کیومرث

درود بر شما دوست عزیز سلامت باشید. 1- با حدود 10 تا 15 میلیون تقریبا از هر برندی می توانید خرید داشته باشید. اما باید به سایز، لوازم و موارد دیگر که در آموزش بالا توضیح داده شده است توجه… Read more »

کیومرث
کیومرث
Reply to  docharkhehMag

درود بر شما دوست گرامی من تمام مقالاتی که فرمودید رو قبلاً مطالعه کردم و بین این دو دوچرخه شک دارم چون شنیدم دوچرخه های کراس لوازم اورجینال روش نمی‌گذارند و دوچرخه ی فوجی دو سال پیش ساخته شده و… Read more »

docharkhehMag
Reply to  کیومرث

درود بر شما که تحقیق و مطالعه داشتید. 1- در خصوص دوچرخه کراس: به این معنا نیست که لوازم غیر اورجینال روی دوچرخه نصب کنند اما برای کاهش قیمت، در بخش هایی که به چشم نمیاد از لوازم رده پایین… Read more »

کیومرث
کیومرث
Reply to  docharkhehMag

درود
لطفاً غیر از این سایتی http://cafevarzesh.com/ که به صورت آنلاین دوچرخه میفروشند
چند سایت آنلاین معتبر دیگر هم معرفی کنید
سپاس فراوان

docharkhehMag
Reply to  کیومرث

فروشگاه آنلاین کراس یا همان دوچرخستان معتبر هستند. اما لازمه که قبل از خرید حتما بصورت تلفنی با فروشگاه در تماس باشید چرا که دیده شده است بعد از خرید، موجودی در فروشگاه برای ارسال وجود نداشته است.

کیومرث
کیومرث
Reply to  docharkhehMag

درود
بسیار سپاسگزارم برای وقتی که گذاشتید
من یک دوچرخه دیگه هم مد نظرم هست
دوچرخه کوهستان جاینت مدل TALON 3 2020
آیا این دوچرخه از دوچرخه کوهستان فوجی نوادا 1.7 سایز 27.5 -2018 – سایز فریم 19 بهتر هست؟

docharkhehMag
Reply to  کیومرث

درود
لطفا لینک هر دو دوچرخه را از همین طریق ارسال کنید.

کیومرث
کیومرث
Reply to  docharkhehMag
Last edited 10 months ago by کیومرث
docharkhehMag
Reply to  کیومرث

درود
طبق دوچرخه جاینت TALON 3 2020 دو سینی است و برای دوچرخه های کوهستان اسپرت گزینه مناسب تری است. و فاصله چندانی دیگری در بین این دو دوچرخه وجود ندارد.

کیومرث
کیومرث
Reply to  docharkhehMag

درود بر شما
عذرخواهی میکنم میشه در رابطه با این دو دوچرخه هم من رو راهنمایی کنید که کدوم انتخاب بهتری هست
1-https://crosssport.ir/detail/451

2-https://docharkhestan.ir/product/%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%DA%A9%D9%88%D9%87%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%88%D9%86-3/

docharkhehMag
Reply to  کیومرث

درود. روز بخیر ابتدا بررسی نمایید دوچرخه ای با چرخ های 29 برایتان مناسب است یا 27.5 دوچرخه جاینت تالون 3 در اکثر لوازم ها یک ست بالاتر از کراس مدل FANTOM است. و سواری بهتری را با آن تجربه… Read more »

کیومرث
کیومرث
Reply to  docharkhehMag

سپاس فراوان از وقتی که می‌گذارید
🌹

Arya
Arya

سلام ببخشید شیمانو و شیائومی مارک های درجه چند هستند ؟

docharkhehMag
Reply to  Arya

سلام شیمانو بزرگترین تولید کننده لوازم دوچرخه در جهان است. و بصورت کلی دوچرخه تولید نیم کند و لوازم دوچرخه تولید می کند. شیائومی یک برند در توسعه و تولید و لوازم الکترونیک است که در کنار فعالیت اصلی، دوچرخه… Read more »

Taher
Taher

سلام،ممنون بابت وقتی که میذارید،یه سوال داشتم از خدمتتون
به نظر شما کدوم یک از این دوچرخه های کوهستان خوبه
1_دوچرخه فلش 27/5 ترمز هیدرولیک 24دنده
2_دوچرخه جی تی 26 ترمز هیدرولیک 21 دنده
قیمتها یکی هست تقریبا

docharkhehMag
Reply to  Taher

درود بر شما برای مقایسه می بایست تمامی لوازم بررسی شوند. اما بصورت کلی جی تی برند مطرحی است و این اصل در بین برندهای دوچرخه وجود دارد که برندهای شناخته شده قیمت بالاتری نسبت به یک دوچرخه در همان… Read more »

نرگس
نرگس

سلام خیلی ممنون از توضیحاتتون من دوچرخه ای برای رفت و آمد توی شهر میخواستم (گیلان) هیبریدی بهتره یا کوهستانی؟ در حد کوه‌نوردی و… نه ولی برای گردش توی دامنه ها و طبیعت و چندین ساعت فعالیت هم مناسب باشه… Read more »

docharkhehMag
Reply to  نرگس

درود نرگس 1- سبک دوچرخه شهری و سبک هیبرید برای تردد در شهر گزینه بسیار مناسبی هستند. و برای گردش در دامنه ها و طبیعت دوچرخه سبک کوهستان گزینه مناسب تری خواهد بود. 2- در ایران از سبک دوچرخه شهری… Read more »

صابر
صابر

سلام خیلی ممنونم بابت مطلب جامع و کامل. بسیار برام مفید بود سوالی در رابطه با خرید دوچرخه دارم: من میخوام دوچرخه ای بگیرم که بیشتر توی مسیرهای آسفالت استفاده خواهم کرد و 3-4 تا برنامه که شامل مسیر خاکی… Read more »

docharkhehMag
Reply to  صابر

سلام دوچرخه جاینت talon 3 گزینه مناسبی خواهد بود. خیر از دست نخواهید داد. اما موارد زیر را در نظر بگیرید. 1- دوچرخه جاینت در زمان فروش راحت تر معامله خواهد شد. 2- اگر تصمیم دارید دوچرخه ای از برند… Read more »

علیرضا
علیرضا

سلام خسته نباشید
من یه دوچرخه میخوام برای داخل شهر و روی آسفالت و…روزانه 4 تا 5 ساعت میخوام باهاش رفت و آمد کنم.بودجمم7 میلیون هستش
چه سبک و برندی رو پیشنهاد میکنید؟

docharkhehMag
Reply to  علیرضا

درود بر شما سبک دوچرخه شهری و سپس هیبرید پیشنهاد می شود. اما با بودجه 7 میلیون بسیار سخت می توانید از این سبک ها دوچرخه ای تهیه کنید. بنابراین باید در بین برندهای اقتصادی و متفرقه بگردید. با بودجه… Read more »

فرشید ناصری
فرشید ناصری

سلام و سپاس فراوان بابت مقاله جامع و عالی
بنده وزنم بالاس ولی ورزشکارم، میشه لطفا یکی دو برند خوب با قیمت مناسب که وزن منو تو کوه و کمر تحمل کنه معرفی بفرمایید؟

docharkhehMag

درود بر شما
لطفا آموزش زیر را مطالعه بفرمایید.
https://docharkhehmag.ir/bicycle-suitable-for-obese-people/

کوروش
کوروش

سلام بهترین دوچرخه که میتونم بخرم چه مارک و مدلی هست قد ۱۸۴ وزن ۹۸ هزینه برام مهم نیست فقط میخوام بهتربن باشه ممنون.

docharkhehMag
Reply to  کوروش

درود کوروش ابتدا باید مشخص کنید که چه سبک از دوچرخه سواری را می پسندید! برای آشنایی با سبک های دوچرخه لینکی که در انتهای این پیام در خصوص معرفی انواع دوچرخه است را مطالعه نمایید. در قدم بعد برند… Read more »

فراهانی
فراهانی

سلام روزتون بخیر
من برای دخترم میخوام دوچرخه برم سایز 24 با قیمت مناسب و تابه حال دوچره سواری نکرده شما چی پیشنهاد میکنید ؟

docharkhehMag
Reply to  فراهانی

درود
پیشنهاد ما انتخاب سایز دوچرخه با توجه به قد فرزندتان است.

رامین
رامین

با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت راهنمایی های خوبتون.میخواستم نظرتون رو در مورد برند w standard بدونم.ممنون میشم راهنمایی کنید

docharkhehMag
Reply to  رامین

درود رامین دوچرخه های standard کمتر از یک ساله که وارد بازار شده. برند چینی است و در رده دوچرخه های اقتصادی قرار دارد و با توجه به بررسی نه چندان دقیق که روی چند مدل از این برند داشتیم… Read more »

فیروز گهرنیا
فیروز گهرنیا

سلام خسته نباشید من بچه آذربایجان شرقی استان تبریز هستم و دوچرخه مد نظرم بنام ktm scarp را از فروشکاهی در شیراز پیدا کرده وخریدم الان که به دستم رسید با اینکه فروشند خودش قدمو پرسید تا دوچرخه ی مناسب… Read more »

docharkhehMag

درود فیروز عزیز برای قد شما سایز دوچرخه L و یا حداقل M مناسب هست. و دوچرخه S به هیچ عنوان برای شما مناسب نیست. به نظر ما از دوچرخه استفاده نکنید فروشنده درصورت چنین کاری باید دوچرخه را تعویض… Read more »

Ali Akbar
Ali Akbar

سلام دوچرخه سانتوزا ساخت کجاست و دوچرخه خوبی است درجه چند است

Last edited 5 months ago by Ali Akbar
docharkhehMag
Reply to  Ali Akbar

درود علی
دوچرخه سانتوزا یکی از محصولات گروه شکاری است. برای دریافت اطلاعات با این شرکت در تماس باشید.

محمد
محمد

سلام. دوچرخه cannondale x3 دوچرخه خوبیه؟ چقدر می ارزه؟
از کجا باید از اصل بودن دوچرخه مطمئن شد؟

docharkhehMag
Reply to  محمد

درود محمد
شرکت آباریس آوا نماینده فروش دوچرخه های کنندال است. جهت اطمینان از این شرکت استعلام بگیرید

امین افتخاری
امین افتخاری

با سلام و سپاس برای سایت جامع و کاملتون حدود 2 روز هست که شبانه روزی:)) دارم ساییتون رو مطالعه میکنم و واقعا کلی به دانش دوچرخه م اضافه شد با توجه به اطلاعاتی که از سایت شما کسب کردم… Read more »

docharkhehMag

درود امین افتخاری باعث خوشحالی و افتخاره 1- رده لوازم شیمانو در ست کوهستان به ترتیب زیر است. XTR DEORE XT SLX DEORE ALIVIO ACERA ALTUS TOURNY SIS تمامی ست های شیمانو از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. 2- با توجه… Read more »

امین افتخاری
امین افتخاری
Reply to  docharkhehMag

خیلی ممنونم از راهنمایی و پاسخگوییتون
بعد از کلی دوندگی تونستم تونستم دو سه تا مدل پیدا کنم ولی نمیدونم کدوم یکی مصلحت تره، لطف میکنید یه راهنمایی بفرمایید؟

اسکات اسپکت 740(نو)
اسکات اسپکت 750 سال 2017(کارکرده)
جاینت تالون 2(کارکرده)

docharkhehMag

درود امین افتخاری
برای بررسی سلامت دوچرخه دست دوم آموزش زیر را مطالعه نمایید.
https://docharkhehmag.ir/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85/

لطفا برای بررسی لینک های مورد نظر را ارسال نمایید.

امین افتخاری
امین افتخاری

البته نوع دوچرخه هم کوهستان مدنظرم هست
فراموش کردم بگم

‌a.reza
‌a.reza

سلام من دوچرخه سایز۲۶میخوام قیمت خیلی بالا نباشه در حد ۶تومن و من مارک بلست میخوام چه مدل میتونم بگیرم با این بودجه

علی غفاریان
علی غفاریان

سلام ببخشید من میخوام دوچرخه ی راپیدو سایز ۲۹ ایا راپیدو دوچرخه ی خوبیه؟
از چند جا که پرسیدم گفتم راپیدو از ویوا بهتره ؟

docharkhehMag

درود علی
بله دوچرخه خوب هست.
در یک رده هستند. هردو در رده دوچرخه های اکونومی قرار دارند.

عارف
عارف

سلام، یک دوچرخه دست دوم با این مشخصات کوهستان کراس کانتری غیر حرفه ای (اسپرت) Hard Tail، مارک جاینت مدل یوکان. ۲۱ دنده. چرخ دنده و ترمز مارک شیمانو. قطر چرخ ۲۶ اینچ ضخامت چرخ ۲.۱ اینچ. سایز بدنه ۱۷ اینچ که… Read more »

docharkhehMag
Reply to  عارف

درود عارف ابتدا پیشنهاد میکنیم آموزش زیر را جهت تشخیص دوچرخه دست دوم سالم مطالعه نمایید. https://docharkhehmag.ir/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85/ لوازم شیمانو چندین ست دارد. برای تایین قیمت دوچرخه می بایست لوازم آن بصورت کامل مشخص باشد. همچنین برای قیمت گزاری می بایست… Read more »

احسان
احسان

سلام
میخواستم بدونم کیفیت کدام مدل بالاتر است
1-اسکات اسپکت 930 تولید 2021
2-جاینت تالون 0 تولید 2021

docharkhehMag
Reply to  احسان

درود احسان هر دو دوچرخه خوبی هستند. بصورت خیلی خلاصه اگر از دوچرخه تصمیم دارید صرفا در مسیرهای خاکی استفاده کنید جاینت تالون 0 گزینه مناسب تری است. اما اگر دوچرخه ای همه کاره تر نیاز دارید اسکات اسپکت 930… Read more »

بابک
بابک

سلام ابتدا تشکر میکنم بابت سایت بسیار خوب و مفید شما و همچنین از وقت و دقتی که برای پاسخ به سوالات میگذارید. میخواستم در مورد دو مدل دوچرخه زیر نظر شما رو بپرسم، بنده شمال هستم و برای استفاده… Read more »

علی
علی

سلام
برای وزن ۱۲۰ و قد ۱۹۰
جهت داخل شهری و بین شهری و کوهستان
تا مبلغ ۳۵میلیون چه دوچرخه ای پیشنهاد میکنید

docharkhehMag
Reply to  علی

درود علی برای اطلاعات جهت وزن آموزش زیر را مطالعه نمایید. https://docharkhehmag.ir/bicycle-suitable-for-obese-people/ برای اطلاعات در خصوص قد و دوچرخه مناسب آموزش زیر را مطالعه نمایید. https://docharkhehmag.ir/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d9%85%d8%ad%d8%a7%d8%b3%d8%a8%d9%87-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%b2-%d8%af%d9%88%da%86%d8%b1%d8%ae%d9%87/ سبک گزینه دوچرخه شهری گزینه ایده آل برای مصارف گوناگون است. دوچرخه کوهستان با… Read more »

مهدی زند
مهدی زند

سلام خسته نباشید استادمن یک دوچرخه ویوا دارم که لقمه دوچرخه ام صدامیداد بهم گفتن گریس بزن منم زدم ولی فرقی نکرد وبعدش شستمش وبعدسمباده زدم صداش افتاد بعداز یک ماه امروز چرخ عقب صدا داد اونم بعداز نصف دور… Read more »

Last edited 3 months ago by مهدی زند
مهدی زند
مهدی زند

سلام خسته نباشید ببخشید استاد برای دوچرخه ترمز جلو خوبه بگیریم یاعقب

docharkhehMag

درود مهدی
هر دو ترمز را باید با هم استفاده نمایید.

رضا
رضا

سلام و روز بخیر لطفا تفاوت تنه آنالوگ در دو چرخه های مدل کیوب با مدل اسید و اتنشن را بفرمایید، بر کیفیت اثر دارند؟. و آیا خرید یک کی تی ام دسته دوم در مقایسه با خرید یک دوچرخه… Read more »

محمود
محمود

سلام
نظرتون راجع به مدل وینر از برند المپیا چیه؟ درجه 2 حساب میشه یا متفرقه؟

docharkhehMag
Reply to  محمود

درود
جزو برندهای اصلی نیست. اما دوچرخه مناسبی برای تردد های روزمره است.

لیداعظیمیان
لیداعظیمیان

سلام من دوچرخه فیفا2018 دارم زمانی که خریدم با دقت و وسواس خاصی بود ولی متاسفانه خیلی سخت رکاب میخوره و شتاب خوبی نداره لاستیک‌های دوچرخه کندا ابریشمی هست احتمال داره نوع لاستیک مشکل داشته باشه.

docharkhehMag

درود دوچرخه فیفا از برندهای اکونومی است. نمیتوانید از دوچرخه 7 میلیونی انتظار دوچرخه 50 میلیونی را داشت. اما این دوچرخه برای استفاده روزمره در شهر گزینه عالی است. سه پیشنهاد داریم. 1- با تمرین منظم آمادگی خود را بالا… Read more »

شریفی نژاد
شریفی نژاد

با سلام من و خانومم قصد خرید یه جفت دوچرخه ست رو داریم تا نهایت 7-8 تومان برای دوچرخه سواری روزمره و پارک های سطح شهر چه مدلی رو پیشنهاد می کنید که هم فریم 15 داشته باشه و هم… Read more »

docharkhehMag

درود هر سه گزینه انتخاب مناسبی هستند. معمولا در این رنج قیمت دوچرخه ها در سایز 17 یا 18 هستند به عبارتی تک سایز هستند. بررسی نمایید که حتما سایز 15 را موجود داشته باشند و همچنین دقت نمایید که… Read more »

شریفی نژاد
شریفی نژاد
Reply to  docharkhehMag

با تشکر از راهنماییتان
ایا بونیتو استرانگ ۴ سایز ۲۶ تنه ۱۷ مناسب وزن ۹۵ قد ۱۸۰ هست ؟

docharkhehMag

درود ا1- ستاندارد تحمل وزن دوچرخه 120 کیلو به همراه وزن دوچرخه است. به عبارتی معمولا دوچرخه ها تا 100 کیلو وزن را تحمل دارند. اما برای اطمینان قبل از خرید، این اطمینان را از فروشنده کسب کنید. چرا که… Read more »

مهدی
مهدی

سلام. توضیحات بسیار جامع و خوبی بود. یه راهنمایی برای خرید دوچرخه میخواستم. من یک دوچرخه alex مدل Excel با سایز چرخ ۲۷.۵ خربدم که قیمتش ۸ تومن بود. با توجه به اینکه چند روزه خرید انجام شده امکان تعویض… Read more »

شادمان
شادمان
Reply to  مهدی

سلام ببخشید میشه دلیل تعویض دوچرخه رو بدونم چون منم در نظر داشتم از برند الکس خریداری کنم حالا شاید همین مدلی ک شما گرفتین

مهدی
مهدی
Reply to  شادمان

هیچ دلیل خاصی نداره چون هدیه بود فرد هدیه دهنده wstandard رو بهم پیشنهاد داد. اما با بررسی هایی که کردم و نظرات مختلف برای من که استفاده کاملا معمولی خواهم داشت همون الکس خوبه. و توجیه اقتصادی برای دوبرابر… Read more »

docharkhehMag
Reply to  مهدی

درود مهدی
لینک دو دوچرخه را جهت بررسی کامنت نمایید.

مهدی
مهدی
Reply to  docharkhehMag

سلام. ممنون بابت توجه شما.
https://ibikeiran.com/product/27-5-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-excel/
لینک درباره دوچرخه الکس 👆
http://wstandard.faramarztrade.com/pro-t1
لینک درباره دوچرخه w standard
سپاسگزارم

docharkhehMag
Reply to  مهدی

درود مهدی عزیز هر دو دوچرخه سبک کوهستان اسپرت هستند و برای تردد های داخل شهر مناسب هستند. اما دوچرخه w standard از لوازم بالاتر و همچنین کیفیت بالاتری برخوردار است و تجربه سواری بهتری را برایتان به همراه خواهد… Read more »

docharkhehMag
Admin

درود بر شما
دوچرخه های حدود 6 میلیونی سازبندی فریم ندارند. برای خرید دوچرخه ای با بدنه 15، در شرایط کنونی حداقل حدود 15/20 میلیون میبایست هزینه کنید.

آبوالفضل
آبوالفضل

سلام دوچرخه‌ رویال خوبه دیکس داره لطفن کمک کنید‌

docharkhehMag

درود ابوالفضل
متاسفانه با این برند آشنایی نداریم.

مرتضی
مرتضی

با سلام بنده میخاستم یه دوچرخه بگیرم برای ورزش روزمره و تفریحی،اهواز هستم و بیشتر جاده اسفالت و خاکی هستش البته چاله چوله هم زیاده،با توجه به قیمت گرون برند های درجه یک دوچرخه توصیه میکنید که از برند های… Read more »

Last edited 1 month ago by مرتضی
docharkhehMag
Reply to  مرتضی

درود مرتضی بدون شک خرید یک دوچرخه در صورتی که از آن استفاده کنید ارزش خرید دارد. برای سلامتی خود سرمایه گذاری میکنید. توج داشته باشید که برای قد 185 بدنه دوچرخه میبایست سایز L لارج باشد. و سایز لارج… Read more »

محمد حسین
محمد حسین

سلام ببخشید بین برند های اسکات و مریدا و جاینت از لحاظ کیفیت کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

docharkhehMag

درود محمد حسین
هر سه نزدیک به هم هستند. مهم مقایسه سه مدل دوچرخه مشخص در کنار هم است.

حسین
حسین

با سلام و وقت بخیر بنده با بودجه 8 میلیونی چه برندی میتونم در حال حاضر تهیه کنم؟آیا شما مشاوره حضوری دارید یا مثلا جایی مطمئن که بشه دست دوم تهیه کرد؟ هر چقدر هم که مقالات شما رو مطالعه… Read more »

docharkhehMag
Reply to  حسین

درود حسین
1- برندهای اکونومی. ولوپرو، کمپ، ویوا و …
2- خیر
3- خیر
4- سعی میکنیم برنامه ریزی در این جهت داشته باشیم.

باران
باران

با عرض سلام خیلی ممنون از توضیحات مفیدتون من چندساله دوچرخه سواری می‌کنم و الان قصد خرید یک دوچرخه جدید دارم برای داخل شهر و حومه و .. (شمال) و بیشتر کاربرد ورزشی داره نمیدونم چطور بگم.. بنظرتون هیبرید مناسبه… Read more »

docharkhehMag
Reply to  باران

درود باران 1- دوچرخه هیبرید گزینه مناسبی است اما باید دید با بودجه مورد نظر شما گزینه ای یافت میشود یا خیر. 2- توجه داشته باشید برای دوچرخه سواری در شهر و یا استفاده ورزشی از هر دو سبک دوچرخه… Read more »

محمدحسن شفیعی
محمدحسن شفیعی

سلام و ممنون از زحمات شما و اطلاع خوبتان. اگر ممکن است نظرتون رو در مورد دو برند دوچرخه phoenix و w standard و مقایسه شون با برند giant بفرمایید. ممنون.

docharkhehMag

درود محمد حسین برندهای دوچرخه phoenix و w standard هر دو در رده اکونومی قرار دارند و برند جاینت در رده برندهای برتر جهان قرار دارد. در خصوص تفاوت برندهای اکونومی (مقرون به صرفه) و برندهای اصلی در مقاله بالا… Read more »

دکمه بازگشت به بالا
254
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x