تبلیغ
راهنمای خرید دوچرخه و تجهیزات

راهنمای خرید دوچرخه ارزان قیمت

4.3 3 رای ها
لطفا امتیاز دهید

آیا در پی خرید دوچرخه ارزان قیمت هستید؟ باید بگوییم که کار راحتی را در پیش رو ندارید. هر چقدر قیمت دوچرخه ارزانتر می شود برندهای متفرقه در بازار ایران بیشتر می شوند. بصورت کلی برای خرید دوچرخه ارزان قیمت شما دو گزینه بیشتر نخواهید داشت. 1- خرید دوچرخه دست دوم.   2- خرید دوچرخه مقرون بصرفه. برای اقدام به خرید هر کدام از این موارد نیاز به دانش مختصری دارید تا بتواند دوچرخه مناسبی را خریداری نمایید. ما در این آموزش در تیم آموزشی مجله دوچرخه و طبیعت موارد مهم و کاربردی برای خرید دوچرخه ارزان قیمت را توضیح خواهیم داد.

شناخت انواع دوچرخه

در مرحله اول این نکته را باید بدانید که دوچرخه ها در سبک های مختلف برای کاربردهای گوناگونی ساخته می شوند. برای شناخت انواع دوچرخه “آموزش شناخت انواع دوچرخه” را مطالعه نمایید. البته این موضوع را بدانید که در خرید دوچرخه های ارزان قیمت انتخاب زیادی برای سبک دوچرخه نخواهید داشت زیرا محدودیت زیادی در بازار وجود دارد. البته تنوع بسیار زیادی در برند های خوب تا مقرون به صرفه و متفرقه در ایران خواهید دید اما سبک دوچرخه ها اکثرا یا کوهستان هستند یا گرایش بسیاری به دوچرخه کوهستان دارند. دلیل این موضوع آن است که سبک دوچرخه های کوهستان کاربرد زیادی دارد و می توان گفت این نوع دوچرخه ها همه کاره ای هستند اما پیشنهاد می کنیم برای شناخت سبک های مختلف دوچرخه و آگاهی بیشتر “آموزش شناخت انواع دوچرخه” را مطالعه نمایید. و پیشنهاد ما بدون شک برای استفاده شهری، دوچرخه شهری و یا هیبرید است که متاسفانه در برندهای اکونومی در ایران انتخاب چندانی وجود ندارد. آموزش معرفی شده در لینک بالا را مطالعه نمایید و در نهایت اگر تصمیم گرفتید دوچرخه های شهری، هیبرید و یا عنوان های دیگر را تهیه نمایید باید از برندهای شناخته شده در ایران خرید کنید. برندهای شناخته شده جهانی که در ایران نیز نماییندگی دارند تمامی سبک های دوچرخه را تولید و ارائه میکنند و نمایندگی های آنها در ایران معمولا آنها را نیز ارائه میکنند.

معرفی دوچرخه‌ی مناسبِ افرادِ سنگین‌وزن

خرید دوچرخه دست دوم

یکی از گزینه هایی که می توانید یک دوچرخه را 30 تا 50 درصد زیر قیمت نو خریداری کنید دوچرخه دست دوم است. اما برای خرید دوچرخه دست دومی که سالم باشد باید دقت زیادی داشته باشید. نکته مهم در خرید دوچرخه دست دوم تشخیص سلامت  دوچرخه و تعیین و محاسبه قیمت آن است. برای اینکه دوچرخه ای مناسب دست دوم را بتوانید تشخیص دهید “آموزش خرید دوچرخه دست دوم” و برای آنکه بتوانید قیمت دوچرخه دست دوم را محاسبه نمایید “آموزش محاسبه قیمت دوچرخه دست دوم” را مطالعه نمایید. و در نهایت اگر دوچرخه دست دومی را پیدا کردید که سالم باشد به احتمال زیاد ارزش خرید را خواهد داشت. اما برای خرید دوچرخه دست دوم حتما پیشنهاد می کنیم “آموزش خرید دوچرخه دست دوم” و “محاسبه قیمت دوچرخه دست دوم” را مطالعه نمایید و نیز از یک متخصص کمک بگیرید.

 

خب میرسیم به بخش اصلی ماجرا که چگونه یک دوچرخه  استاندارد را با قیمت مناسب و ارزان بتوانیم بخریم. ما در این بخش چند پیشنهاد می توانیم برای شما داشته باشیم.

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت اینستاگرام مجله دوچرخه وطبیعت

خرید از برندهای مقرون به صرفه

برندهای مقرون به صرفه  و با کیفیت قابل قبولی در ایران وجود دارند که قیمت آنها از نمونه برندهای دیگر بسیار مناسب تر است و در بعضی مواقع حدود 30درصد و یا حتی بیشتر، ارزان تر هستند. پیشنهاد اول ما برای خرید دوچرخه ارزان خرید دوچرخه  از این برندها مقرون به صرفه است. اگر تصمیم دارید از دوچرخه برای استفاده روزمره و تردد در شهر استفاده کنید این دوچرخه ها می توانند گزینه مناسبی باشند. تفاوت بین برندهای درجه یک و برندهای مقرون به صرفه در آموزش “راهنمای جامع خرید دوچرخه” بصورت کامل نوضیح داده شده است. اما بصوت خلاصه این برندها چند ضعف کلی دارند. یک، معمولا دوچرخه های آنها دارای سایز کامل نیستند و یا تک سایز هستند. توجه داشته باشید منظور ما سایز چرخ عقب و جلو دوچرخه نیست. بلکه سایز بدنه دوچرخه است که باید مناسب قد هر شخص باشد. البته همه برندهای اکونومی در ایران اینچنین نیستند و بعضی از آنها دارای سایز هستند. بنابراین در زمان خرید و یا تحقیقات خود درخصوص سایز بدنه برند مورد نظر خود اطلاعات کسب کنید.

چطور یک دوچرخه توریستی انتخاب کنیم؟

اگر درباره سایز بدنه و چرخ ها اطلاعات مناسبی ندارید آموزش “تفاوت سایز چرخ دوچرخه (Wheelset) با سایز بدنه‌ی دوچرخه (Frame)” را مطالعه نمایید.

دومین موردی ضعف دیگر برندهای اکونومی نداشتن دوچرخه در تمامی سبک ها است که اکثر این برندها صرفا سبک دوچرخه کوهستان را ارائه میکنند. خوب این طبیعی است که تفاوت های اینچنین بین برندهای شناخته شده جهانی با برندهای اکونومی ایرانی وجود داشته باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که در حال حاضر با تورم های شدید اقتصادی که درپایان سال 1401 که این آموزش آماده شده است باید برای خرید دوچرخه مناسب حداقل حدود 10/12 میلیون و در برندهای مطرح حداقل 17/18 میلیون را باید در نظر بگیرید. که این پایین ترین قیمت است که شاید بتوانید دوچرخه مناسب پیدا نمایید. برای آنکه قیمت دوچرخه ها را بروز داشته باشید می توانید سری به فروشگاه های آنلاین دوچرخه بزنید حتما قیمت ها دستتان خواهد آمد.

 

نمونه ای از برندهای مقرون به صرفه بازار ایران:

راکی، آمانو، کمپ، ترنیکس، راش، کراس، اورلرد، ویوا، ولوپرو، فلش، راپیدو، اینتنس

نمونه ای از برندهای شناخته شده جهانی در بازار ایران:

جاینت، اسکات، کیوب، کنندال، اسپشیالایزد، ترک، مریدا

اگر سوالی در خصوص برندهای دوچرخه دارید در پایان این آموزش در بخش دیدگا ها مطرح نمایید. ما اگر اطلاعات تکمیل تری با توجه به پرسش شما داشته باشیم حتما پاسخ خواهیم داد.

دوچرخه دو نفره برای سفر

قبل از انتخاب دوچرخه از برندهای مقرون به صرفه حتما آموزش “راهنمای جامع خرید دوچرخه” را مطالعه نمایید چرا که این آموزش هسته مرکزی آموزش های راهنمای خرید دوچرخه است. ارزش آن را دارد که آن را مطالعه کنید. در این آموزش نکات بسیار مهمی برای خرید دوچرخه و دوچرخه های مقرون به صرفه توضیح داده شده است.

 

خرید دوچرخه اقساطی

پیشنهاد سوم ما خریدن اقساطی دوچرخه است. بعضی از شرکت ها و دوچرخه فروشی ها، دوچرخه ها را بصورت اقساطی می فروشند. برای خرید دوچرخه اقساطی در شهرهای دیگر باید خودتان یک بررسی داشته باشید و فروشگاه های مدنظر را پیدا نمایید.

معمولا شرکت ها و فروشگاه ها، طرح های اقساطی را در راستای بازاریابی خود دارند با کمی تحقیق احتمالا مواردی را پیدا خواهید کرد.

 

نتیجه گیری

این آموزش یک راهنمای جامع نبوده است. بلکه در آن تلاش کرده ایم تا سرنخ هایی را به شما بدهیم که با آگاهی بیشتری اقدام به خرید کنید.

اگر دوچرخه ای برای استفاده روزمره در داخل شهر نیاز دارید دوچرخه هایی از برندهای مقرون به صرفه گزینه مناسبی هستند. و اگر دوچرخه ای رده بالاتر نیاز دارید و بودجه کافی برای خرید آن را ندارید انتخاب دوچرخه دست دوم سالم گزینه خوبی خواهد بود.

راهنمای شناخت انواع دوچرخه

 

4.3 3 رای ها
لطفا امتیاز دهید

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت

ماهیار خاکبان

محمدمهدی (ماهیار) خاکبان در سال ۱۳۹۴ مجله دوچرخه و طبیعت را با چشم انداز ساخت رسانه ای تخصصی در ارائه محتوا آموزشی, گزارش ها و نقد و برسی اکوسیستم دوچرخه سواری تأسیس کرد.‌ اکنون وب سایت مجله دوچرخه و طبیعت پیشرو در ارائه محتواهای تخصصی دوچرخه سواری به زبان فارسی است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

13 نظر ثبت شده! شما هم نظرات و پرسش های خود را مطرح کنید.
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا