داستان پیدایش مجله دوچرخه و طبیعت

در سال ۱۳۸۸ بود که محمدمهدی (ماهیار) خاکبان در صدد راه‌اندازی یک آگهی نامه تخصصی دوچرخه سواری در جهت جمع آوری فعالین جامعه دوچرخه کشور بود. او با فروش دوچرخه خود به قیمت پانصد هزارتومان توانست هزینه چاپ اولین شماره «ژورنال دوچرخه‌سواری بهترین ها» را در تیراژ ۵ هزار نسخه بدست آورد. سپس با جذب حامیان مالی تشکیل شده از شرکت های معتبر ارائه کننده دوچرخه و تجهیزات جانبی توانست بخش زیادی از هزینه های چاپ شمارگان بعدی ژورنال را در کنار  سرمایه شخصی تامین نماید.

نتیجه تلاش ها, آگهی نامه تخصصی «ژورنال دوچرخه‌سواری بهترین ها» شد که در زمان خود با خلأ موجود یک رسانه, رشدقابل قبولی را تجربه کرد. اما مشکل بزرگ آگهی نامه عدم امکان درج مطالب آموزشی, گزارش ها و مقالات دوچرخه سواری بود.
بنابراین او تلاش خود را در جهت دریافت پروانه نشریه آغاز کرد. نهایتا در سال 1394 موفق به اخذ پروانه نشریه شد و با ‌تجربه‌های اندوخته در سالهای متمادی از همکاری با نشریات و شرکت های واردکننده دوچرخه توانست مجله دوچرخه و طبیعت را راه‌اندازی نماید.

مجله‌ی «دوچرخه و طبیعت» از سال ۱۳۹۸ فعالیت چاپی را مختصر و تمرکز اصلی را بر روی انتشار محتوای رایگان در وب سایت رسمی قرار داد.‌ با این اتفاق وب سایت مجله دوچرخه و طبیعت سریعا به منبع جامع و معتبر در ارائه آموزش ها, مقالات, گزارش ها و نقد و بررسی دوچرخه سواری وب فارسی مبدل شد.

اکنون وب‌سایت مجله‌ی دوچرخه و طبیعت با برخورداری از100 ها آموزش جامع دوچرخه سواری و همچنین محتواهای فرهنگی  و نقد و بررسی‌های کارشناسانه به‌عنوان مرجع اول در حوزه‌ی دوچرخه‌سواری شناخته می شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا