تبلیغ
راهنمای خرید دوچرخه و تجهیزات

راهنمای خرید دوچرخه‌ی استاندارد برای کودکان

شناخت دوچرخه‌ی استاندارد برای کودکان کار سختی نیست و برای شناسایی آن لازم است چند نکته‌ی ساده را در نظر بگیرید. اولین قدم برای شناخت دوچرخه‌‌‌ی استاندارد کودکان شناسایی سایز دوچرخه است. دوچرخه‌های کودکان معمولا در 7 سایز ارائه می شوند که با درنظرگرفتنِ قد کودکان باید مناسب‌ترین سایز دوچرخه را انتخاب کرد. این اولین قدم برای انتخاب دوچرخه‌ی استاندارد کودکان است.

کودکی در حال دوچرخه سواری با دوچرخه اورلرد

سایز مناسب دوچرخه کودکان

دوچرخههای سایز 12 بچگانه (بدون رکاب، بالانس بایک)

دوچرخه‌های سایز 12 برای کودکان 2 تا 4 سال و در مواقعی و در بعضی از برندها تا 5 سال، طراحی می‌شوند. این دوچرخه‌های بدون رکاب بهترین گزینه برای یادگیری دوچرخه‌سواری هستند. بنابراین اگر فرزند شما 2 تا 4 سال سن دارد توصیه‌ی ما این مدل از دو‌چرخه‌هاست.

جدول سایز بندی دوچرخه برای کودک و نوجوان

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت اینستاگرام مجله دوچرخه وطبیعت

دوچرخههای سایز 12 بچگانه

دوچرخه‌های سایز 12 مناسب کودکان 2 تا 4 سال هستند؛ کودکانی با قد 90 تا 120 سانتیمتر

دوچرخهی سایز 16 کودکان

دوچرخه‌های سایز 14 مناسب کودکان 4 تا 6 سال هستند؛ کودکانی با قد 100 تا 120 سانتیمتر

دوچرخهی سایز 20 بچگانه

دوچرخه‌ی سایز 20 مناسب کودکان 6 تا 9 سال است؛ کودکانی با قد 115 تا 135 سانتیمتر

دوچرخهی سایز 24 کودکان و نوجوان

دوچرخه‌ی سایز 24 مناسب کودکان 9 تا 12 سال است؛ کودکانی با قد 130 تا 145 سانتیمتر

چرا باید لباس بیس لایر بپوشیم!؟

دوچرخهی سایز 26 نوجوان

دوچرخه‌ی سایز 26 مناسب کودکانی با قد 145 سانتیمتر به بالاست. در واقع سایز 26 دوچرخه‌ی بزرگ‌سالان است که به کودکانی با قد بلند توصیه می‌شود.

کودک در حال دوچرخه سواری با دوچرخه اورلرد

بنابراین اولین قدم برای انتخاب دوچرخه‌ی استاندارد برای کودکان درنظرگرفتن سایز دوچرخه است و با توجه به قد کودک باید سایز مناسب دوچرخه را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که سایز دوچرخه در برندهای گوناگون کمی با هم تفاوت دارد، بنابراین برای انتخاب صحیح سایت شرکت سازنده را بررسی نمایید و یا از فروشندگان راهنمایی بگیرید.

دو کودک در حال دوچرخه سواری

تست سایز مناسب دوچرخه‌ی استاندارد

روش مناسب برای انتخاب سایز دوچرخه، قراردادن پاهای کودک در دو طرف قسمت بالای تنه‌ی دوچرخه است؛ یعنی در این زمان کف پاها باید بدون اینکه تنه‌ی وسط دوچرخه کودک را اذیت کند، روی زمین قرار بگیرد.

دوچرخهی سایز بزرگ خریداری نکنید

یکی از اشتباهات شایع در انتخاب دوچرخه برای کودکان خرید دوچرخه‌ی یک یا دو سایز بزرگ‌تر از قد کودک است. والدین با این باور که کودک در حال رشد است دوچرخه‌ای بزرگ‌تر از سایز استاندارد انتخاب می کنند که این باور  برای کودک صرفاً به عدم یادگیریِ کنترل تعادل روی دوچرخه منجر می‌شود.

دوچرخهی دندهای یا بدون دنده؟
به‌صورت‌کلی در دوچرخه‌های سایز کوچک‌تر دنده قرار داده نمی‌شود چراکه کودکان در مسیرهای مسطح دوچرخه‌سواری انجام می‌دهند و دوچرخه‌های بدون دنده در مسیرهای صاف عملکرد قابل‌قبولی دارند.

راهنمای جامع خرید کفش دوچرخه سواری

از سایز 20 به بالا دوچرخه‌های کودکان معمولاً به دو شکل با دنده و بدون دنده ارائه می‌شود. انتخاب نوع دنده‌ای و بدون دنده‌ی دوچرخه بستگی به نوع مسیر و سلیقه‌ی والدین و کودک دارد. اگر کودک در مسیر‌های مسطح دوچرخه‌سواری کند نیازی به دوچرخه دنده‌ای وجود نخواهد داشت.

چرخهای کمکی

چرخ‌های کمکی دوچرخه برای کنترل کامل بر روی اکثر دوچرخه‌های کوچک‌تر از سایز 20 کودکان نصب می‌شود؛ اما ما پیشنهاد می‌کنیم اگر تصمیم دارید فرزندتان دوچرخه‌سواری را به‌صورت صحیح و بدون ترس یاد بگیرد از چرخ‌های کمکی استفاده نکنید. چرخ‌های کمکی را باز کرده و به فرزندانتان کمک کنید طبق مقاله‌ی «آموزش دوچرخه‌سواری به کودکان» دوچرخه‌سواری را به‌صورت صحیح بیاموزند.

مرکز فروش دوچرخه بچه گانه

دوچرخه مناسب کودکان را از کجا بخریم؟

گروه شکاری به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌کننده‌های دوچرخه کودکان در ایران است و با داشتن شش برند اختصاصی متعلق به خود و همچنین نماینده انحصاری دوچرخه‌های اورلرد تایوان در ایران ارائه‌ی دوچرخه‌های مناسبِ باکیفیت و استاندارد و تأکید بر قیمت‌گذاری مناسبِ را در دستور کار خود قرار داده است. مجموعه‌ای از ویژگی‌های ارائه‌شده‌ تضمینی بر خرید مناسب و مقرون‌به‌صرفه دوچرخه برای کودکان را به همراه خواهد داشت.
آدرس وب سایت گروه شکاری: www.shekarigroup.com

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت

پشتیبانی | مدیر محتوا

ما همواره در تلاشیم مطالب جامع و تخصصی را به زبانی ساده و به صورت رایگان منتشر کنیم. ماموریت ما ارتقاع سطح آگاهی در دوچرخه سواری است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا