تنظیمات سایز دوچرخهbike fittingراهنمای خرید دوچرخه

نحوه محاسبه سایز دوچرخه مناسب

انتخاب یک دوچرخه در سایز مناسب همانند یک کت و شلوار است. شما نمی توانید یک دست کت و شلواری که 4 سایز از شما بزرگتر یا کوچکتر است را بپوشید به همان شکل هم نمی توانید یک دوچرخه که  چند سایز از شما بزرگتر و یا کوچکتر است را استفاده کنید. عدم استفاده از سایز مناسب دوچرخه برای هر فرد باعث آسیب رساندن به بدن می شود بنابراین باید به این نکته توجه ویژه ای داشت. پس در ابتدا می بایست یک دوچرخه که مناسب و نزدیک به سایز خود را انتخاب نمایید و بعد برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید تنظیمات مختص قد و بدن خود را به روی دوچرخه انجام دهید.

در این آموزش 3 روش مهم و کاربردی تشخیص سایز دوچرخه مناسب را معرفی میکنیم.

1 به بدست آوردن ارتفاع قد و طول دست ها
2 به کمک جدول سایز دوچرخه برای بزرگسالان، کودکان و بانوان
3 معرفی نرم افزار رایگان برای بدست آوردن سایز دوچرخه

“تنظیم سایز دوچرخه” و “انتخاب یک دوچرخه مناسب” دو مبحث کاملا جدا است. برای انتخاب یا خرید دوچرخه ابتدا میباست یک دوچرخه  که مناسب سایز فرد باشد را انتخاب کرده (که تمرکز این آموزش بر روی همین بخش است) و بعد از خرید، دوچرخه را شخصی سازی کرده تا مناسب بدن دوچرخه سوار شود. این آموزش جهت انتخاب دوچرخه در سایز مناسب هر فرد آماده شده است و برای تنظیمات سایز دوچرخه به انتهای همین صفحه رفته و از طریق لینک وارد 3 آموزشی که برای “تنظیم سایز دوچرخه” آماده شده است  شوید.


معنای سایز دوچرخه

فریم دوچرخه یا همان بدنه دوچرخه توسط 21 مولفه هندسی (شکل پایین) طراحی می شود. 2 بخش از مولفه هندسی به نامهای TOP TUBE LENGTH و SEAT TUBE LENGTH برای سایز دوچرخه حائز اهمیت است. برای در نظر گرفتن سایز مناسب دوچرخه این 2 مولفه هندسی در نظر گرفته می شود و فرمولهایی که سایز دوچرخه مناسب را برای اشخاص انجام می دهند و در این آموزش به شما معرفی خواهیم کرد هم از این 2 مولفه هندسی استفاده میکنند.

چگونه قیمت دوچرخه دست دوم را محاسبه کنیم

این سایز بندی در تمامی برندهای دوچرخه و سبکها و حتی در سایزهای مختلف از یک مدل از دوچرخه هم کاملا با هم تفاوت دارد. معمولا تولیدکنندگان  نیز  دوچرخه ها را در سایزبندی خیلی کوچک (XS)، کوچک ( S )، متوسط ( M )، بزرگ ( L )، خیلی بزرگ (XL) و گاها در بعضی از برندها (XXL)، به بازار عرضه می‌شوند.

کدام روش محاسبه برای شما بهتر است!

در ابتدا بدانید که یکی از بهترین روش ها برای محاسب سایز مناسب دوچرخه برای هر فرد استفاده از چارت سایز شرکت سازنده است چرا که سایز دوچرخه ها در برندهای مختلف کمی با هم تفاوت دارد. بصورت مثال حتما برای شما تا بحال پیش آمده برای خرید کفش همیشه از یک سایز استفاده کرده باشید اما در زمان خرید از یک برند دیگر متوجه بشوید که یک سایز بزرگتر کفش مناسب پای شما است. به همین صورت این تفاوت در بدنه دوچرخه هم وجود دارد از این روی راحت ترین روش برای انتخاب سایز دوچرخه مناسب استفاده از چارت سایز دوچرخه سازنده است اما روش های زیر می توانند به شما بسیار کمک کنند. در روش هایی که در این آموزش ارائه شده است روش دوم بالاترین میزان دقت را دارد. روش اول حالت کلاسیک و عمومی است که بوسیله آن می توانید سایز مناسب را محاسبه کنید و روش سوم  چارت یکی از برندهای دوچرخه است که در این آموزش بصورت نمونه قرار داده شده است. از این جدول می توانید استفاده نمایید اما از آن جهت که سایز برندهای مختلف کمی با هم تفاوت دارد این جدول در تمامی برندها بصورت دقیق نمی تواند عمل کند.


1 – روش اول / سایز دوچرخه نسبت به قد هر فرد

در این روش به بررسی سه مولفه مهم برای انتخاب درست سایزبندی دوچرخه  می‌پردازیم: 1- ارتفاع داخلی پا (فاق تا کف پا)،  2- قد دوچرخه سوار و 3- کشیدگی دست‌ها.

1 – ارتفاع داخلی پا (فاق تا کف پا)

ارتفاع داخلی پای شما می‌تواند مشخص کننده قد شما در حالت ایستاده باشد. روش ارتفاع داخلی پا (فاق تا کف پا)،  در انتخاب دوچرخه توصیه می‌شود. زمانی که مطابق تصویر بالا روی دوچرخه ایستاده باشید فاصله لوله بالایی دوچرخه تا بین پای شما حداقل 5/08 سانتی متر(معادل 2 اینچ) باشد تا امکان سوار شدن راحت بر روی دوچرخه برای شما فراهم شود. ( مانند تصویر بالا )

تفاوت چرخ های 26، 27.5 و 29 اینچی دوچرخه

اگر از دوچرخه کلاسیک استفاده میکنید و میله TUBE LENGTH آن بدون شیب است فاصله لوله بالایی دوچرخه تا بین پای شما 2/05 سانتی متر(معادل 1 اینچ) باشد.


2- کشیدگی دست ها معیاری در انتخاب سایز

میزان کشیدگی دست های شما نیز بر انتخاب سایز دوچرخه تاثیر مستقیم میگذارد. برای بررسی این موضوع برای مشخص شدن میزان کشیدگی دست هایتان باید ape index بدنتان را به دست بیاورید. ape index همان حاصل تفریق اندازه دست های شما (در حالتی که در راستای شانه به طرفین کشیده شده اند) از قد شما در حالت ایستاده است.

3- نتیجه Ape index یکی از دو حالت زیر خواهد بود:

1- اگر ape index شما عددی مثبت باشد (به این معناست که طول دست های شما از قد شما بلندتر است.)، بنابراین بهتر است شما سایز دوچرخه را بزرگتر  انتخاب کنید.

2- اگر ape index شما عددی منفی باشد (به این معناست که طول دست های شما از قد شما کوتاهتر است.)، بنابراین به نظر میرسد اگر سایز کوچکتر را انتخاب کنید، راحت تر خواهید بود.

به عنوان مثال: 152 سانتیمتر (طول دستها در حالت کشیده) – 163 سانتیمتر (ارتفاع قد) = جواب میشود 11 سانتیمتر . در این مثال، شما یک Index Ape منفی دارید و باید برای اندازه دوچرخه مناسب یدنه دوچرخه کوچکتر را انتخاب نمایید.


2 – روش دوم / معرفی نرم افزار آنلاین نحوه بدست آوردن سایز دوچرخه

ebicycles یک نرم افزار رایگان و بسیار کاربردی برای بدست آوردن سایز دوچرخه است. به راحتی می توانید  وارد سایت www.ebicycles.com شوید و مطابق تصویر زیر عمل کنید.

1- در ابتدا نوع دوچرخه مد نظر خود را انتخاب کنید

راهنمای خرید دوچرخه دست دوم

1- دوچرخه جاده (کورسی)      2- دوچرخه کوهستان      3- دوچرخه بی.ام.ایکس       4-دوچرخه بچه گانه

2- در مرحله دوم می توانید بعد از انتخاب جنسیت خود از واحد اینچ و سانتیمتر برای وارد کردن ارتفاع قد و فاصله بین کف پا تا نشیمن گاه یاهمان فاق پا استفاده کنید.

3- در بخش آخر می توانید تمامی اطلاعات مورد نظر سایز دوچرخه مناسب خود را بدست آورید. در این بخش ایده آل ترین سایز دوچرخه مناسب را بدست آورید و حتی سایزهای حداقل و حداکثری که می توانید سوار شوید به شما معرفی خواهد شد. نکته بسیار جالب در این بخش برای دوچرخه سواران حرفه ای که خیلی بیشتر حائز اهمیت است بدست آوردن سایز قامه است.


3 – روش سوم / بدست آوردن سایز دورخه به وسیله جدول

 

1 – جدول سایز بندی دوچرخه برای بزرگسالان

همچنین یکی از راه های دیگر که می توانید به راحتی سایز دوچرخه مناسب خود را بدست آورید جدول سایز بندی است که در زیر بصورت تصویری مشخص شده است. البته باید در نظر داشت که این روش همانند دو روش قبل بسیار دقیق نیست.

جدول سایز دوچرخه برای بزرگسالان

برای بدست آوردن سایز مناسب دوچرخه برای بزرگسالان می توانید از جدول بالا استفاده کنید. به اعداد بین دو فلش قرار گرفته اند توجه کنید بصورت مثال شخصی که قد بین 155 تا 168  سانتیمتر دارد میبایست از دوچرخه سایز 480 میلیمتر یا همان 48سانتیمتر یا همان sx استفاده کند.


2- جدول سایز بندی دوچرخه مخصوص بانوان

به طور میانگین، بانوان در مقایسه با آقایان، پاهای کشیده تر و بالاتنه کوتاهتری دارند (در قد یکسان). به همین دلیل دوچرخه بانوان لوله بالایی کوتاهتر، فرمان باریک تر و زین مخصوص بانوان دارد. از آنجایی که همه انسان ها دارای توده بدنی یکسانی نیستند، دوچرخه مناسب دوچرخه ای است که متناسب با توده بدنی شما باشد و با آن احساس راحتی کنید، حال دوچرخه مخصوص بانوان باشد یا خیر. به عنوان یک قانون عمومی می توان گفت اگر قد شما کوتاهتر از 165 سانتی متر است استفاده از دوچرخه های مخصوص بانوان برای شما راحتی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

راهنمای جامع تنظیم دوچرخه جاده(قسمت سوم، گیره کفش و ...)
جدول سایز دوچرخه برای بانوان

برای بدست آوردن سایز مناسب دوچرخه برای بانوان می توانید از جدول بالا استفاده کنید. به اعداد بین دو فلش قرار گرفته اند توجه کنید بصورت مثال شخصی که قد بین 150 تا 163  سانتیمتر دارد میبایست از دوچرخه سایز 14 یا xs استفاده کند


3- جدول سایز بندی دوچرخه برای کودکان

چگونگی سایزبندی دوچرخه کودکان با دوچرخه بزرگسالان متفاوت است. دوچرخه کودکان معمولا با توجه به اندازه چرخ های دوچرخه و یا رده سنی کودکان سایز بندی می شوند. در ادامه به بیان چند نکته مفید و کاربردی جهت انتخاب دوچرخه برای کودکان میپردازیم:

1- به یاد داشته باشید که هرگز سن کودک را تنها معیار انتخاب دوچرخه قرار ندهید، بلکه معیار درست برای تناسب دوچرخه با بدن کودک، قد اوست و نه سن او.

2- قد و ارتفاع داخلی پا (همانطور که در قبل توضیح داده شد)، در انتخاب دوچرخه برای کودکان نیز یک راه حل مهم تلقی می شود.

3- یک باور عمومی اما غلط در انتخاب دوچرخه برای کودکان این است که “یک سایز بزرگتر بخریم که چند سال بعد هم که رشد کرد بتواند استفاده کند”، لطفا این کار را نکنید! دوچرخه بزرگتر برای کودک شما تنها ترس از دوچرخه سواری را به همراه می آورد و لذت این ورزش فرح بخش را برای کودک شما از بین می‌برد.

4- پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز  بعد از تهیه دوچرخه مناسب برای فرزندتان  “آموزش دوچرخه سواری کودکان” را جهت آموزش دوچرخه سواری به فرزندتان را مطالعه کنید.

جدول سایز دوچرخه برای کودک

برای بدست آوردن سایز مناسب دوچرخه برای کودک خود می توانید از جدول بالا استفاده کنید. به اعداد بین دو فلش قرار گرفته اند توجه کنید بصورت مثال کودکی که قد آن بین 90 تا 105  سانتیمتر است میبایست از دوچرخه سایز 12 استفاده کند. نکته دیگر که در سایز دوچرخه کودکان مهم است تغییر سایز طوقه و لاستیک دوچرخه ها است که با بزرگ شدن سایز دوچرخه کودکان سایز طوقه و لاستیک تغییر می کند.

همچنین برای بدست آوردن سایز دوچرخه کودکان می توانید از آموزش “راهنمای سایز دوچرخه مناسب کودکان” مطالعه نمایید.

راهنمای شناخت انواع دوچرخه

جدول سایز براساس انواع سبک های دوچرخه

همچنین یکی از راه های دیگر برای محاسبه سایز دوچرخه استفاده از جدول های اختصای برای سبک های مختلف دوچرخه نظیر، دوچرخه شهری، دوچرخه کوهستان، دوچرخه جاده، دوچرخه هیبرید و همچنین سبک های دیگر دوچرخه است. برای استفاده از جدول سایز دوچرخه بر اساس سبک دوچرخه آموزش “جدول سایز انواع سبک های دوچرخه” مطالعه نمایید. در این آموزش بصورت جامع درخصوص سایزهای مناسب دوچرخه برای افراد در انواع دوچرخه ها توضیح داده شده است.


سایز طوقه دوچرخه و سایز بدنه دوچرخه را اشتباه نگیرید!

ما در مجله‌ی دوچرخه و طبیعت بارها شاهد بوده‌ایم که علاقه‌مندان به دوچرخه، سایز چرخ دوچرخه (Wheelset) با سایز بدنه‌ی دوچرخه (Frame) را اشتباه می‌گیرند بصورت مثال بسیاری از افراد تصور می کنند که سایز 26 و 27.5 و 29 سایز بدنه دوچرخه است و این در صورتی است که این ها سایز طوقه و یا همان چرخ عقب و جلو دوچرخه است و این دو  کاملاً متفاوت هستند. به همین دلیل  در گروه تحریریه‌ی مجله‌ی دوچرخه و طبیعت جهت آشنایی و درک دو عنوان سایز چرخ دوچرخه (Wheelset) با سایز بدنه‌ی دوچرخه (Frame) آموزش زیر آماده‌ شده است. پیشنهاد می کنیم آموزش زیر را مطالعه نمایید.

تفاوت سایز چرخ دوچرخه (Wheelset) با سایز بدنه‌ی دوچرخه (Frame)


پیشنهاد می کنیم اگر  تصمیم دارید به تازگی دوچرخه سواری را شروع کنید و یا بصورت تفریحی یا ورزشی  از دوچرخه استفاده نمایید. تنظیمات کامل مختص  خود را برای جلو گیری از آسیب های احتمالی به بدن، روی دوچرخه انجام دهید.

1- تنظیم سایز دوچرخه

2- مجموعه ای از “آموزش های تنظیم سایز دوچرخه

guest
آگاه شدن از پاسخ دیدگاه
85 سوالی دارید! بپرسید
Inline Feedbacks
View all comments
پیمان
پیمان

لینکی گفتین در پایین صفحه نبود !!
وارد 3 آموزشی که برای “تنظیم سایز دوچرخه” آماده شده است شوید.

یوسف نوروزی
یوسف نوروزی

سلام تنظیم صندلی در دوچرخه کراس با کورس فرق داره ؟ توضیح لازم دارم

یوسف نوروزی
یوسف نوروزی
Reply to  docharkhehMag

ممنون

علی
علی

سلام خسته باشید من قدم 190 و وزنم 73 هست… میخواستم ببینم دوچرخه سایز 26 و فریم 19 واسم مناسبه؟ مناسبترین سایز واسه فیزیکم چیه؟؟ من کشکک پای راستم آسیب دیده و زانوم مشکل داره و زانوی راستم کاملا خم… Read more »

علی
علی
Reply to  docharkhehMag

ممنون از راهنمایی من رفتم تو اون سایتی که گذاشته بودین و اون تست رو انجام دادم ولی منتها از نتیجش سر در نمیارم و نمیدونم بر حسب چه واحدی هستن 60 cm 23.5″ فریم و سایز با توجه به… Read more »

محسن
محسن
Reply to  docharkhehMag

مثکه حواستون نیست هر دو عدد یکیه.سانتیمتر به اینچ تبدیل شده.در ضمن فاصله بین زین تا مرکز رکاب است.داخل سایت با شکل نشون داده

محسن
محسن
Reply to  docharkhehMag

ممنون از شما برای جواب دادن. بدلیل آلودگی هوا و برداشتن یک قدم موثر و فرهنگسازی دوچرخه سواری در ایران قصد دارم با دوچرخه در سطح شهر تردد کنم.مقداری لوازم همیشه همراهمه که لوازم کارمه و تو کوله میذارم و… Read more »

علی
علی

ممنونم بابت راهنمایی خیلی خوبتون این که با عکس نشون داده بودین خیلی بهم کمک کرد

علی یحیی
علی یحیی

سلام. قد پسر من 145 و وزن او 28 کیلو گرم است. فاق 71 و طول انگشت دستان کشییده 144 است. چه سایز برای او مناسب است> ممنون

نوشین
نوشین

سلام من با توجه به این توضیحات سایز xs یا همون 14مناسبه برام ولی متوجه نمیشم تو بازار برای قد من حداقل از سایز 20 شروع میشه چجوریه تفاوتشون لطفا راهنمایی کنید

جواد
جواد

با عرض سلام و تشکر از سایت و راهنمایی های فنی تون من با اون روش بالا تست کردم فقط می خواهم نظر نهایی شما را هم داشتم روی سایز دو چرخه و نوع دوچرخه داشته باشم ممنون از راهنمایی… Read more »

جواد
جواد
Reply to  docharkhehMag

درود و سپاس از حوصله ی که به خرج دادید دوچرخه پیشنهاد شده به من اسکات ۷۳۰ و اسکات ۷۴۰ هست سایزL فارغ از بودجه آن ؛ مجموعه شما این مدل را برای نیاز من تایید می فرمایید ؟ ممنون… Read more »

سعید
سعید

سلام روز بخیر بنده قدم 183 طول دستهاهم189 وارتفاع از پا تا نشیمنگاه 82 ووزنم 87 کيلواست و یه دوچرخه برای شهر که یا دنده نداشته باشه ویا تعدادش کم باشه چون در شهر حدودا مسطحي زندگی میکنم نیاز دارم… Read more »

سعید
سعید
Reply to  docharkhehMag

ممنون از راهنمايتون

امین نجاتی
امین نجاتی

سلام سایز تایر دوچرخه من 26/2.10 ست حالا میخوام بدونم میتونم تا چه سایزی تایر رو تغییر بدم آیا میتونم تایری با سایز 26/2.35 نصب کنم فاصله تایر الانم با کناره ها حدودا از هر طرف 6 میله!!!

امین نجاتی
امین نجاتی

سلامی دوباره الان مدتیه تیوپ دوچرخه ام از قسمت والف جدا میشه(والف کنده میشه)! بدون هیچ فشاری آخریش تو خونه بود که از بیرون برگشتم دیدم بله دوباره والف کنده شده! بدون هیچ فشاری!!! ممنون میشم راهنمایی کنید

پویان

سلام قد من 168 سانتی متره چ سایزی مناسب منه ممنون میشم جواب بدید

مصطفی
مصطفی

سلام.من قدم 185 و وزنم 77 هست.دوچرخه سایز 27/5 مناسب است واسم یا 29؟

رضا
رضا

سلام داداش خوبی میگم من چند ماهه دارم دنبال دوچرخه حرفه ای میگردم پیدا نکردم سایز خودم قد من 187 به دوچرخه با سایز xl نیاز دارم ولی پیدا نمیشه برا مسابقات میخوام کورسی تو رنج 24 اگه بتونی یک… Read more »

رضا
رضا

فوق العاده کامل و دقیق بود.سپاسگذارم

نصری
نصری

سلام. ضمن تشکر لطفا درباره انتخاب سایز و تنظیمات دوچرخه شهری توضیح دهید.

محمد
محمد

سلام
ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتان

دوچرخه پژوه
دوچرخه پژوه

مطلب شما كلا اشتباه است چون شركتهای دوچرخه سواری از استاندارد يكسانی براي تعين قد دوچرخه سوار و سایز تنه دوچرخه استفاده نمیكنند و هر كدام از این شركتها فرمولهای خاص خودشان را دارند و به كسي هم ارائه نميكنند… Read more »

دوچرخه پژوه
دوچرخه پژوه
Reply to  docharkhehMag

درود من چند تا نكته مينويسم تا خواننده ها بيشتر روشن شوند… چند نفر از من پرسيدند كه اين استاندارد شركت جاينت و اسكات و مريدا و بقيه چي هستند؟ خدمت همه عزيزان عرض ميكنم براي طراحي دوچرخه، استاندارد جهاني… Read more »

دوچرخه پژوه
دوچرخه پژوه
Reply to  docharkhehMag

درود عزيز خيلي حاشيه دار شد اين مبحث 1- همانطور كه گفتم شركتها تلاش ميكنن قد دوچرخه سوارها را در سايزهاي ارائه شده خودشان ادغام كنند. حالا فكر كنيد يك دوچرخه سوار دستان بلندتر يا كوتاهتري (مثل خانمها) داشته باشند.… Read more »

دوچرخه پژوه
دوچرخه پژوه
Reply to  docharkhehMag

درود بر شما من كوچكتر از آن هستم كه بتونم به شما كمك بكنم اما به هر حال در خدمتتان هستم چند تا نكته از من پرسيده بودند كه مگه طراحي ساخت دوچرخه هم فلسفه داره؟ بايد بگويم بله فلسفه… Read more »

Last edited 1 year ago by دوچرخه پژوه
مريم
مريم

سلام ممنون از سايت خوبتون
من ميخوام يه دوچرخه كوهستان دست دوم براي خودم بخرم
اما دقيق نميتونم اين موضوع رو تشخيص بدم قدم ١٦٠ ايا سايز ٢٦ براي مناسبه؟

دلنواز
دلنواز

منظور از فرم ۱۴ دوچرخه کوهستان مدلraceچیه؟
چه سایزی رو نشون میده
برای قد۱۵۲خوبه؟

علی
علی

سلام من دوچرخم ویوا هستش چجوری میتونم سایزش رو بفهمم

حسام
حسام

سلام خسته نباشید من قدم 181 سانتیمتر هست روی دچرخه ای که خریدم زده m , 27.5 جاینت به نظر شما استاد خوبه برای من

ح الف
ح الف

سلام نحوه محاسبه سایز دوچرخه تریال خانم ها و اقایان را هم بگید.

بهمنش
بهمنش

سلام لطفا درباره مشخصات دوچرخه برای افراد سنگین وزن و افراد با مشکل زانو هم راهنمایی بفرمایید

ساریتا آهنی
ساریتا آهنی

سلام خسته نباشین.من دوچرخه کوهستان جاینت مدل مردانه آنلاین خریدم با سایز s ولی الان احساس میکنم برام بزرگه.فاقم کاملا‌میچسبه به میله بالایی.قدم۱۶۰ هست و خانم هستم.البته فروشنده به من گفت سایز اسمول اندازه منه.میشه تنظیم کنم که راحت تر… Read more »

داریوش ثابت
داریوش ثابت

با سلام قد من 182 و اینسیم 82 و طول دست از مچ تا کتف 59 می باشد. دوچرخه مریدا اسپیدر 300 (Speeder 300) سایز 52 واسه من مناسبه. سایت مریدا سایز 54 را پیشنهاد میکنه ولی این سایزش موجود… Read more »

داریوش ثابت
داریوش ثابت
Reply to  docharkhehMag

ممنون بابت راهنمایی

نوید
نوید

سلام من قدم 150 هستش سایز 27.5 رو میتونم استفاده کنم یا نه ؟

امیرحسین توکلی
امیرحسین توکلی

عرض سلام با تشکر از سایت خوبتان به نظر میاید که در نوشتن املایی متن اشتباها به جای مولفه که یک بردار عددی است ازکلمه معرفه استفاده شده است در انگلیسی میشودcomponentکه در لغت نامه دهخدا به معنی عنصر یا… Read more »

سعيد
سعيد

سلام و وقت بخير
سوالي از خدمت شما داشتم براي اندازه مناسب دوچرخه شهري چطوري بايد سايز مناسبو در سايت دقيق سايز دوچرخه حساب كرد اونجا 4 مدل دوچرخه بيشتر نيست كه كوهستان و جاده اي هست؟

احد
احد

برای بچه 4 ساله چه فریمی باید بگیرم آیا فریم 20 خیلی بزرگ میشه

ali
ali

سلام ممنون از اموزشهای عالیتون من 155 سانتی متر قد دارمووزنم 53 هستازدوچرخه 27.5 میتونم استفاده کنم؟

آزاده
آزاده

باسلام،من و همسرم برای خودمون دنبال دوچرخه مناسب شهری هستیم(در مکانهای صاف) و اینکه دوتا فرزند۲/۵ و ۵ ساله با صندلی های کودک به هردودوچرخه فیکس بشن،چه دوچرخه هایی مناسب هست، قدمن۱۶۶ وزن۷۳ و همسرم قد۱۸۲ وزن۱۲۰ هستند

علیرضا
علیرضا

سلام و عرض ادب من وزنم 92 و قدم 175 دوچرخه مناسب من چه سایزی میباشد

شهلا هوشمند
شهلا هوشمند

سلام روز بخیر من یک خانم باقد143 و طول فاق67 و فاضله دستها 137 می باشد خیلی به دوچرخه سواری علاقه مندم وبه صورت مبتدی نیز دئچرخه سواری می کنم دوچرخه منسب من چه سایزی است برای درون شهر

فریبا ساکت
فریبا ساکت

سلام من دنبال یک دوچرخه مناسب برای جاده هست لطفا راهنمایی بفرمایید قدم ۱۶۷وزنم ۶۵ است

احمدی
احمدی

سلام وقت بخیر

من یک دوچرخه دست دوم خریدم. چطور مطمئن بشم که سایز دوچرخه 20 هست یا 16

دکمه بازگشت به بالا
85
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x