تبلیغ
خبرفناوری، تکنولوژی

هکرها می توانند خانه شما را در Strava پیدا کنند

رای ها
لطفا امتیاز دهید

به گفته محققان، هکرها می توانند خانه شما را در Strava پیدا کنند، حتی اگر از تنظیمات حریم خصوصی استفاده کنید

مطالعات جدید نشان می دهد که در سایت Strava اطلاعات شما ممکن است حتی با تنظیمات حریم خصوصی فعال، توسط هکرها قابل دسترسی باشد. این تنظیمات جدید، به دلیل شناسایی خطرات امنیتی، به کاربران این سایت توصیه می کند که تنظیمات حریم خصوصی خود را بررسی کنند و فقط اطلاعات لازم را در اختیار دوستان و دنبال کنندگان خود قرار دهند.

بر اساس تحقیقات یک دانشگاه بلژیکی، هکرها همچنان می‌توانند محل کار یا خانه شما را از فعالیت‌های Strava شناسایی کنند، حتی اگر آنها در “مناطق حریم خصوصی” باشند.

مطالعه دانشجویان دکترا در KU Leuven نشان داد که هکرها با تلاش محدود می توانند تا 85 درصد مکان های محافظت شده را کشف کنند.

توانایی “مخفی کردن محل کار یا خانه شما”، توسط برنامه هایی مانند Strava برای محافظت مکانی که دوچرخه خود را نگهداری میکنید در برابر دزدان ایجاد شده است.

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت اینستاگرام مجله دوچرخه وطبیعت

کاربران در Strava می‌توانند نقطه شروع و پایان هر فعالیت را مخفی کنند یا شروع و پایان فعالیت‌ها را در اطراف یک آدرس خاص مانند خانه پنهان کنند. در Strava، این ویژگی “منطقه حریم خصوصی نقطه پایان”  EPZ نامیده می شود.

دهمین سالگرد اجرای همایش دوچرخه‌سواری کهریزک

اما با توجه به مطالعه دانشجویان مقطع دکترا بلژیکی هکر ها می توانند با وجود ویژگی “منطقه حریم خصوصی نقطه پایان” به اطلاعات دست پیدا کنند.

استراوا محبوب ترین اپلیکیشن ثبت اطلاعات ورزشی و مسیر پیموده شده در بین دوچرخه سواران و دوندگان است.

 

https://www.cyclingweekly.com/news/hackers-can-find-your-home-on-strava-even-if-you-use-privacy-settings-researchers-find

رای ها
لطفا امتیاز دهید

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت

پشتیبانی | مدیر محتوا

ما همواره در تلاشیم مطالب جامع و تخصصی را به زبانی ساده و به صورت رایگان منتشر کنیم. ماموریت ما ارتقاع سطح آگاهی در دوچرخه سواری است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر ثبت شده! شما هم نظرات و پرسش های خود را مطرح کنید.
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا