فناوری، تکنولوژی

دوچرخه +Talon E جاینت، دوچرخه برقی همه کاره

امروزه دوچرخه های برقی بالاترین نرخ رشد را در بین تمامی سبک های دوچرخه، به خود اختصاص داده اند چرا که این سبک دوچرخه پرطرفدار ویژگی های غیرقابل مقایسه ای در مقابل با دیگر وسیله های نقلیه و یا ورزشی داراست. در این نوشتار با ما در مجله دوچرخه و طبیعت همراه باشید تا نخست با ویژگی های دوچرخه برقی و فواید آن آشنا شویم و سپس یکی از بهترین دوچرخه های برقی کارامد و شناخته شده از برند محبوب جاینت که در ایران نیز به راحتی از طریق شرکت انرژی موتور قابل تهیه است را معرفی کنیم.

توضیحات: کمپانی جاینت دوچرخه های برقی خود را با نام هایبریدی معرفی میکند. به همین جهت در این گزارش که در خصوص معرفی دوچرخه تالون برقی جاینت است، برای عنوان “دوچرخه برقی” از “هایبریدی” استفاده می شود.

دوچرخه های هایبریدی جاینت دارای یک موتور الکتریکی هوشمند هستند که نیروی الکتریکی را با نیروی انسانی (پدال زدن) ترکیب می کنند تا یک تجربه دوچرخه سواری هوشمند طبیعی و قدرتمند را ایجاد کنند. به زبان ساده تر تفاوتی ندارد که شخص دوچرخه سوار از چه آمادگی بدنی برخوردار است؛ موتور الکتریکی این دوچرخه با توجه به برنامه انتخابی و نیروی پدال هر شخص، نیروی لازم را در اختیار او قرار میدهد و همچنین قدرت موتور آن برای راحتی بیشتر در چند حالت قابل تنظیم است.

دوچرخه برقی تالون جاینت 5

دوچرخه های هایبریدی خصوصیات بسیار جالبی دارند که آنها را از وسایل نقلیه و ورزشی دیگر مانند دوچرخه های عادی و خودرو، اتوبوس، مترو و … متمایز میکند. دوچرخه های هایبریدی، تمامی فواید بیشمار استفاده از دوچرخه را به شما میدهند و ویژگی هایبریدی بودن آنها خصوصیت جالبی را در اختیارتان قرار میدهد. میتوانید با استفاده از موتور هایبریدی، در روزهای گرم سال از تعرق در راه رفت به سمت محل کار، جلوگیری کنید و در مسیر برگشت از موتور هایبریدی کمتر و یا به کل استفاده نکنید و با رکاب زدن سرعت متابولیسم بدن خود را افزایش دهید و از فواید دوچرخه سواری بهرمند شوید. در واقع به هر شکل که تمایل داشته باشید می توانید از خصوصیت هایبریدی بودن دوچرخه استفاده کنید. همچنین از نکات جالب دیگر دوچرخه های هایبریدی می توان در مسیرهای سربالایی اشاره کرد. در هر مسیری به میزان مورد نظر میتوانید از موتور هایبریدی این دوچرخه ها استفاده کنید. این خصوصیات بدون شک سواری بسیار لذت بخشی را برایتان به همراه خواهد آورد. در ادامه به فواید و خصوصیات دیگر دوچرخه های هایبریدی اشاره خواهیم کرد و سپس به معرفی دوچرخه جاینت تالون ایی  “Giant Talon E”   که یکی از بهترین دوچرخه های هایبریدی شناخته شده است خواهیم پرداخت.

فواید دوچرخه های هایبریدی

دوچرخه های هایبریدی باعث می شوند که سواری شما سریع تر و آسان تر باشد. با داشتن یک دوچرخه هایبریدی، شما می توانید به سرعت از ترافیک و موانع شهری عبور کنید.

تناسب اندام: هنگامی که سوار دوچرخه هایبریدی می شوید. به طور مداوم در حال تحرک هستید و این باعث می شود که بدن شما سالم و تناسب اندام بالاتری داشته باشد.

صرفه جویی در هزینه ها: استفاده از دوچرخه هایبریدی بجای خودرو به طور طبیعی مصرف سوخت را از بین میبرد و همچنین از هزینه های نگهداری بسیار کمتری برخوردار است و هزینه خرید دوچرخه هایبریدی نیز کمتر از خرید یک خودروی جدید است.

حمل و نقل پایدار: دوچرخه های هایبریدی به عنوان یک راه حمل و نقل پاک و پایدار، به حفظ محیط زیست کمک می کنند. کمترین انتشار دی اکسید کربن و دیگر آلاینده ها، از مزایای استفاده از دوچرخه هایبریدی است.

امنیت بیشتر نسبت به موتور سیکلت، کاهش مصدومیت و قابل استفاده بودن برای نوجوانان از سایر مزایا این دوچرخه است. همچنین فواید بیشمار دوچرخه های عادی نیز برای دوچرخه های هایبریدی صدق میکند. فوایدی نظیر جای پارک راحت تر در مقایسه با خودرو، حمل آن در وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس و مترو، عبور راحت از ترافیک، کمک به سلامتی بدن، کمک به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا و ده ها مزایای دیگر شامل استفاده از دوچرخه های هایبریدی می شود.

 

دوچرخه جاینت تالون ایی “Giant Talon E”

دوچرخه برقی تالون جاینت 16

اکنون که با فواید و مزایای دوچرخه هایبریدی بهتر آشنا شدیم تصمیم داریم بهترین دوچرخه هایبریدی بازار ایران به لحاظ کیفیت، و در دسترس بودن را معرفی کنیم. دوچرخه جاینت تالون ایی “Giant Talon E” یکی از بهترین دوچرخه های هایبریدی دنیا در نوع خود است که در ایران نیز توسط شرکت انرژی موتور ارائه و گارانتی می شود.

دوچرخه جاینت تالون ایی Giant Talon E”” یک دوچرخه الکتریکی با کیفیت بالا است که برای سفرهای شهری و خارج از شهر مناسب است. این دوچرخه مجهز به یک موتور الکتریکی قوی در مرکز است که به وسیله باتری قابل شارژ تغذیه می‌شود. در شرایط ایده آل باتری این دوچرخه در حدود 170 کیلومتر سواری با یک بار شارژ پوشش می‌دهد.

دوچرخه جاینت تالون ایی با فریم آلومینیومی  سبک وزن ALUXX  ، با آلیاژ 6061 علاوه بر رکابزنی در جاده ی آسفالت، یک سواری راحت و اطمینان بخش را در مسیر های خاکی ارائه میدهد.

 

مشخصات فنی دوچرخه جاینت تالون ایی “Giant Talon E”

دوچرخه برقی تالون جاینت 18

بدنه: آلومینیوم سبک ALUXX  آلیاژ 6061

دوشاخ: 100 میلیمتری 29 اینچی قابل تنظیم  SR SUNTOUR XCM 32

موتور میانی: SYNCDRIVE CORE POWERED BY YAMAHA

گشتاور: 50 نیوتون متر

باتری: لیتیوم جاینت ENERGIPAK 500WH

فرمان: GIANT CONNECT TR RISER

لوله زین: GIANT 30.9mm

زین: GIANT SPORT

پدال: ALUMINUM PLATFORM

دسته دنده: SHIMANO ALTUS 9-SPEED

شانژمان عقب: SHIMANO ALIVIO 9-SPEED

ترمز: هیدرولیک دیسک TEKTRO HD-M275

خودرو: SHIMANO CS-HG200, 11-36T 9-SPEED

طبق قامه: 36T FSA COMET E-BIKE

زنجیر: KMC E.9 SPORT, EBIKE OPTIMIZED

ست طوقه: GIANT GX03V

تایر: MAXXIS REKON 29×2.4

شارژر: سریع A4

کنترلر: تمام رنگی RIDECONTROL DASH

 

موتور دوچرخه جاینت تالون ایی “Giant Talon E”

دوچرخه برقی تالون جاینت 17

SYNCDRIVE CORE یک موتور جمع و جور سبک برای دوچرخه های هایبرید است که برای حمل و نقل یا تفریح روزانه استفاده می شود. موتورهای الکتریکی GIANT SYNCDRIVE CORE با توان خروجی 250 وات، نتیجه همکاری نزدیک جاینت و یاماها است که به کیفیت بالا و قابل اطمینان بودن شناخته می شود. این موتور دارای فناوریSMART ASSIST  است که دارای شش حسگر از جمله سنسور تشخیص شیب و شتاب سنج است.  این سنسورها به موتور اجازه می دهند تا بر اساس فشار پای دوچرخه سوار به پدال و شرایط سطح زمین، نیرو تولید کند. شما به سادگی می توانید به همان روشی که معمولا سوار دوچرخه می شوید، با یک قدرت بیشتر سواری بسیار راحت و طبیعی را تجربه کنید. این موتور با طراحی جمع و جور خود و گشتاور سریع تا 50 نیوتون متر، قابلیت اختصاصی را ارائه می دهد. موتور SYNCDRIVE CORE یک پشتیبانی متعادل تولید می کند تا در زمان کارکرد، بی نقص و بی صدا باشد که به شما احساس دوچرخه سواری بسیار طبیعی را با افزایش انرژی را ارائه می دهد.

 

مشخصات فنی موتور

موتور سبک و ایده آل برای استفاده روزمره با توان خروجی 250 وات

گشتاور 50 نیوتون متر MAX

80 درصد گشتاور از ابتدای حرکت

100 درصد گشتاور از سرعت 10KPH

170 کیلومتر مسافت (در شرایط ایده آل) با یک بار شارژ باتری

32 کیلومتر حداکثر سرعت

فناوری 6 حسگر جاینت پدال پلاس با تکنولوژی SMART ASSIST

پاسخگویی موتور با فشار به پدال با تاخیر 190 میلی ثانیه

MAX100 RPM   دور موتور در دقیقه

9/2 کیلوگرم وزن موتور

300 درصد ساپورت موتور

 

مشخصات باتری دوچرخه جاینت تالون ایی “Giant Talon E”

دوچرخه برقی تالون جاینت 4

باتری ENERGYPAK  مجهز به سیستم مدیریت باتری پیشرفته BMS برای ارتباط مداوم و بهینه بین باتری و شارژر است. با استفاده از شارژر سریع 4 آمپری GIANT، باتری را می توان تنها در 2 ساعت 45 دقیقه تا 80 درصد شارژ کرد. زمان شارژ کامل ماندگاری باتری به شرایط زمین، ارزیابی آب و هوا، سرعت باد و وزن دوچرخه سوار متفاوت است.

 

مشخصات فنی باتری

باتری لیتیوم 36 ولت 13.8 آمپر ساعتی

ظرفیت 500 وات ساعت

دارای شارژ سریع 4 آمپری

شارژ 80% باتری در مدت 2 ساعت 45 دقیقه

وزن باتری 1/4 کیلوگرم

بالاترین ایمنی و طول عمر بالای باتری با سیستم BMS

300درصد ساپورت موتور

 

کنترلر RIDECONTROL DASH

دوچرخه برقی تالون جاینت 9

این کنترلر دارای دکمه هایی برای پشتیبانی و به علاوه یک نمایشگر رنگی LCD  یکپارچه است. با این کنترلر می توانید محدوده، سطح باتری و حالت پشتیبانی (نوع برنامه سواری) را به همراه داده های استاندارد دوچرخه سواری مانند سرعت و مسافت بدون نیاز به صفحه نمایش دیگری برای دوچرخه هایبریدی خود بررسی کنید. همچنین دارای پرت شارژ USB  و دارای یک اتصال ANT+  است تا بتوانید مانیتور ضربان قلب و سایر دستگاه های تناسب اندام را متصل کنید.

همچنین دارای یک حالت پیاده رویWALK ASSIST  برای زمانی که نیاز دارید دوچرخه خود را در امتداد پیاده رو در کنار خود حرکت دهید است.

 

مشخصات فنی کنترلر

دارای کنترلر تمام رنگیRIDECONTROL DASH  برای انتخاب حالت های سواری با استفاده از برنامه انتخابی

واحد کنترل و نمایشگر تمام رنگی بسیار کاربردی در یک واحد

صفحه نمایشگر رنگی جمع و جور و خوانا

نمایش سرعت (فعلی، حداکثر، متوسط، مسافت، زمان سواری، کل مسافت پیموده، تعداد دورپا و سطح باتری)

نمایش سطح برنامه پشتیبانی ECO, BASIC, ACTIVE, SOPORT, POWER

دکمه اطلاعات و کلید WALK ASSIST

سوکت شارژ USB-C:5  ولت/ 2 آمپر

اندازه:  52.1  X 57.2 X 51.9  میلیمتر

وزن: 55 گرم

رنگ: مشکی

ضد آب با توجه به کلاس حفاظتی IP67

 

نتیجه گیری و روش تهیه دوچرخه هایبریدی تالون ایی جاینت

دوچرخه برقی تالون جاینت 3

دوچرخه هایبریدی تالون ایی جاینت برای افرادی که به دنبال راحتی و سرعت بیشتر در حرکت با دوچرخه در داخل شهر و یا مسیرهای خارج از جاده هستند مناسب است. به‌طور کلی، دوچرخه تالون ایی  جاینت برای افرادی که مسافت زیادی را می‌خواهند طی کنند و یا با شیب‌های زیادی سر راه مواجه هستند، بسیار مفید است. همچنین برای افرادی که به دنبال حرکت فعال و سالم هستند، اما به هر دلیل با مشکلاتی نظیر درد در مفاصل، تعرق زیاد، خستگی و … قادر به رانندگی دوچرخه سنتی نیستند، دوچرخه هایبریدی تالون ایی جاینت گزینه مناسبی خواهد بود. همچنین، این دوچرخه می‌تواند برای افرادی که به دنبال تردد، تفریح و ورزش هستند، مفید و جذاب باشد. برای خرید دوچرخه هایبریدی تالون ایی جاینت، می توانید با فروشگاه انرژی موتور (جاینت مرکزی) تماس حاصل نمایید تا کارشناسان انرژی موتور بهترین راهنمایی و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهند. همینطور لازم به ذکر است این دوچرخه دارای ضمانت معتبر و خدمات گارانتی شرکت انرژی موتور می باشد.

 

اطلاعات تماس فروشگاه مرکزی انرژی موتور (جاینت مرکزی)

فروشگاه مرکزی انرژی موتور (جاینت مرکزی) مجموعه ای کامل از ارائه خدمات با کیفیت در راستای حفظ رضایت مشتریان است. در این فروشگاه پرسنل مجرب آماده ارائه مشاوره های تخصصی و خدمات متنوع به علاقه مندان هستند. در انرژی موتور همواره تلاش می شود بهترین خدمات به مشتریان ارائه شود.

این فروشگاه که در قسمت غربی خیابان کارگر جنوبی، نرسیده به میدان قزوین در پلاک 542 واقع شده، همه روزه از ساعت 10صبح تا 20 عصر آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی است.

تلفن 53484000-021 داخلی 191-195

آدرس وب سایت انرژی موتور www.energimotor.ir

آدرس وب سایت فروشگاه آنلاین انرژی موتور www.energibicycles.ir

اینستاگرم: ENERGI_CYCLING      @ENERGI_CYCLING@

 

پشتیبانی | مدیر محتوا

ما همواره در تلاشیم مطالب جامع و تخصصی را به زبانی ساده و به صورت رایگان منتشر کنیم. ماموریت ما ارتقاع سطح آگاهی در دوچرخه سواری است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا