خبر

در توردفرانس دوچرخه‌ها برای “دوپینگ مکانیکی” اسکن خواهند شد.

در حالی که کمتر از 60 روز به آغاز توردفرانس باقی مانده “یو سی آی” اعلام کرده است که تمامی دوچرخه ها برای “دوپینگ مکانیکی” اسکن خواهند شد.

به گزارس: وب سایت دوچرخه‌سواری بی بی سی

مسئولان دوچرخه‌سواری یو سی آی می‌گویند در رقابت‌های توردو فرانس و المپیک دوچرخه‌ها به منظور تلاش برای پیدا کردن موتورها و جلوگیری از دوپینگ مکانیکی آزموده خواهند شد.

یو‌سی‌آی گفت بالای 12 هزار دوچرخه با سیستم اسکنی که در ژانویه امسال معرفی شده است تست خواهند شد.

قبل از این اتفاق دوچرخه‌سوار بلژیکی فمکه وان دن دریشه در اولین مورد ثابت شده‌ی دوپینگ مکانیکی به مدت شش سال محروم گشته است.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری برایان کوکسان می‌گوید: “اگر از این شیوه‌ی دوپینگ مکانیکی هر دوچرخه سواری استفاده کند طبق قوانین با او برخورد خواهد شد”

یو‌سی‌آی باور دارد که سیستم مغناطیسی جدید اسکن، که موتورها، مگنت‌ها و باتری‌ها را تشخیص خواهد داد کارآمدتر از دوربین‌های تشخیص دمایی است.

مدیر فنی یوسی‌آی مارک بارفیلد می‌گوید کسانی که دوچرخه‌ها را درمیانه مسابقه عوض می‌کنند ممکن است هدف این سنجش باشند.

با به نمایش گذاشتن تکنولوژی سنجش خود در روز سه‌شنبه، یو‌سی‌آی می‌گوید موتور پنهانی که پیدا شد –مورد دوچرخه وان دن دریشه در مسابقات سایکو کراس قهرمانی کشور ژانویه در بلژیک- در اولین رویدادی بود که از اسکن‌های مغناطیسی استفاده کرده‌اند.

تور فرانسه 2017

 

وان دن دریشکه، قهرمان سابق اروپایی زیر 23 سال، تقلب آگاهانه را رد کرده است و گفته دوچرخه از آن او نبوده است.

مقررات یوسی‌آی که اخیرا سخت‌گیرانه‌تر شده است، اذعان کرده است که دوچرخه‌سواران برای خطای “تقلب تکنولوژیکی” حداقل شش ماه محرومیت با جریمه‌ی دویست هزار فرانک سویسی خواهند گرفت؛ درحالی‌که مربیان، تکنسین‌ها و مسئولان دیگر تحریم خواهند شد.

 

guest
آگاه شدن از پاسخ دیدگاه
0 سوالی دارید! بپرسید
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x