تبلیغ
فرهنگی و اقتصادی

روز جهانی دوچرخه June 3

June 3  به عنوان روز جهانی دوچرخه شناخته می شود، این روز در سراسر جهان در سوم ژوئن جشن گرفته می شود. این روز توسط سازمان ملل متحد حمایت می شود تا فعالیت بدنی را ترویج کند، در این روز سازمان ملل متحد، مردم را تشویق می کند تا از دوچرخه برای حرکت استفاده کنند زیرا دوچرخه سواری گزینه دوستدار محیط زیست است، همچنین برای برجسته کردن نیاز زیرساخت های بهتر و ایمن تر برای دوچرخه سواری در شهرها تلاش میشود.

تاریخچه روز جهانی دوچرخه
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2018، پس از کمپینی توسط پروفسور لژک سیبیلسکی، که به عنوان یک دانشمند علوم اجتماعی برای سازمان ملل کار می کرد، 3 ژوئن را به عنوان روز جهانی دوچرخه اعلام کرد. سیبیلسکی حمایت دانشجویان کلاس جامعه‌شناسی و 56 کشور عضو سازمان ملل متحد را برای ثبت این روز جلب کرد.

چرا روز جهانی دوچرخه را جشن می گیریم
این تعطیلاتی است که هر کسی بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت یا ملیت می تواند از آن لذت ببرد. به همین دلیل، سازمان ملل از روز جهانی دوچرخه می خواهد تا بر این واقعیت تأکید کند که دوچرخه باید به عنوان نمادی از درک متقابل در نظر گرفته شود که فرهنگ صلح را ترویج می کند.

دوچرخه سواری چیست؟

دوچرخه تاریخ غنی و اهمیت فرهنگی زیادی دارد. این یکی از مهمترین اختراعات بشر است، زیرا وسیله حمل و نقلی مقرون به صرفه و کاربردی را در اختیار مردم قرار می دهد و در عین حال به سالم ماندن آنها کمک می کند. بسیاری از مردم در سراسر جهان برای انجام زندگی روزمره و دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی به دوچرخه خود متکی هستند.

World Bicycle Day 3 june 2

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت اینستاگرام مجله دوچرخه وطبیعت

دوچرخه یکی از پایدارترین و سازگارترین وسایل حمل و نقل است. با تشویق مردم به دوچرخه‌سواری، روز جهانی دوچرخه به دولت‌های محلی و ملی نشان می‌دهد که وجود زیرساخت‌هایی برای ایمن کردن دوچرخه‌سواری چقدر مهم است. در درازمدت، این تاثیر مثبت زیادی بر روی کره زمین خواهد داشت.

در نهایت، فعال ماندن و دوچرخه سواری منظم راهی عالی برای سالم ماندن و تناسب اندام است. دوچرخه سواری به کاهش خطر سکته مغزی، بیماری قلبی و برخی سرطان ها کمک می کند. در سال‌های اخیر، روز جهانی دوچرخه با پیشگیری از دیابت و ترویج سبک زندگی سالم برای مبتلایان همراه بوده است.

چگونه روز جهانی دوچرخه را جشن بگیریم
ماشین یا وسایل حمل و نقل عمومی را برای این روز رها کنید و سوار دوچرخه شوید. ممکن است مناطق جدیدی از شهر خود را کشف کنید، دوستانی پیدا کنید و از هوای خوب تابستان لذت ببرید. دوستان و خانواده را تشویق کنید که به شما بپیوندند.

دوچرخه و استارت‌آپ هوشمند بیدود

www.calendarr.com

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت

پشتیبانی | مدیر محتوا

ما همواره در تلاشیم مطالب جامع و تخصصی را به زبانی ساده و به صورت رایگان منتشر کنیم. ماموریت ما ارتقاع سطح آگاهی در دوچرخه سواری است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا