تبلیغ
کافه دوچرخهفرهنگی و اقتصادی

شغل هایی برای دوچرخه سوارها

هیچ چیز جذاب تر از آن نیست که در کاری که به آن علاقه دارید فعال باشید و درآمد خوبی از آن کسب کنید. کار و درآمدی که با دوچرخه باشد برای دوچرخه سواران رویایی است و  ما این موضوع را خوب میدانیم. اصلا شاید برای همین موضوع است که مجله دوچرخه و طبیعت راه اندازی شده است چرا که ما هم عاشق سبک کاری هستیم که به دوچرخه سواری ربطی پیدا کند چرا که برای ما هم این موضوع شیرین و جذاب است. در این نوشتار کارهای مرتبط با دوچرخه که می توانید انجام دهید و کسب درآمد داشته باشید را توضیح میدهیم. البته فراموش نکنید که خلاق بودن می تواند در پیدا کردن کاری مناسب و مرتبط با دوچرخه بسیار کمک کند.

مربیگری

اگر از سابقه خوبی در دوچرخه سواری برخوردارید مربی گری می تواند گزینه مناسبی برای یک شغل عالی باشد. با وجود توسعه دوچرخه سواری هر روزه تعداد علاقه مندانی که به دوچرخه سواری روی می آوردند بشتر می شود. تعداد بسیاری از مردم  برای برای تردد های روزانه می توانند از دوچرخه استفاده کنند و همچنین افراد بسیاری هستند که با توجه به زندگی های شهر نشینی نیاز به رژیم و فعالیت بدنی دارند همچنین علاقه مندان زیادی تمایل دارند که دوچرخه سواری را به عنوان یک ورزش تخصصی انجام دهند. اینها مثالی برای گستردگی این باز است. بنابراین مربی دوچرخه سواری گزینه مناسبی برای کسب درآمد است. البته داشتن کارت مربیگری و تجربه کافی از الزامات این شغل است.

مزایای اقتصادی دوچرخه‌سواری

تورلیدر دوچرخه سواری

با وجود افزایش تعداد علاقه مندان به دوچرخه سواری و طبیعت گردی نیاز به تورلیدرهای دوچرخه کوهستان از قبل بیشتر احساس میشود. برای شروع این کار نیز احتیاج به مدارک و پشت سرگذاشتن دوره های مربوطه دارید. که با یک سرچ در گوگل از نحوه دریافت مدارک اطلاع پیدا خواهید کرد. تورلیدر دوچرخه یکی از گزینه های مناسب دیگر برای یک شغل مرتبط با دوچرخه است.

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت اینستاگرام مجله دوچرخه وطبیعت

مکانسین و تعمیرکار دوچرخه

اگر در نظر بگیریم که هر دوچرخه ای که خریداری میشود روزی خراب و نیاز به سرویس و تعمیر دارد به گستردگی بالای این شغل پی میبریم. تعمیرکار دوچرخه از مهمترین عناوین این لیست است. تعمیر دوچرخه، مونتاژ دوچرخه، سرویس های دوره ای دوچرخه از مواردی است که همیشه برای آن کار است.

اگر علاقمند به تعمیر و سرویس دوچرخه هستید پیشنهاد می کنیم از مجموعه آموزش هایی که در این رابطه در مجله دوچرخه و طبیعت تهیه شده است بازدید و آنها را مطالعه نمایید.

مجموعه آموزش های تعمیر، نگهداری و سرویس دوچرخه

پیک دوچرخه

پیک دوچرخه از مواردی است که در ایران در حال رشد است. مجموعه هایی هم اکنون در حال جذب و افزایش پیک های دوچرخه هستند با سرچ در گوگل میتوانید اطلاعاتی را کسب نمایید. درآمد این شغل در اروپا تا 6/7 هزار یورو هم میرسد اما در ایران این شغل درآمد معمول را دارد.

جای خالی نمایشگاه تخصصی دوچرخه

کیوسکهای سیار متصل به دوچرخه

یکی از تجهیزاتی جالب کیوسک های سیار است که با دوچرخه هدایت میشوند. این کیوسک ها نیز در ایران تولید و قابل تهیه هستند. این کیوسک های قابلیت های مناسبی را برای راه اندازی مشاغل خیابانی دارند. از جمله یک کافه کوچک سیار، فست فود، فروش بستنی و نیز بسیاری از خدمات دیگر را با این کیوسک های سیار میتوان ارائه داد. به نظر ما برای این داشتن این کیوسک ها باید ایده های جالب داشت و تحقیق خوبی باید برای خدمات ارائه شده و نیاز منطقه داشت. در واقه هم اکنون در دوره ای هستیم که هیچ کاری را بدون تحقیق و مطالعه نمی توان انجام داد.

بایک استاپ یکی از تولید کنندگان کیوسک های سیار است.

صفحه اینستاگرام بایک استاپ

بایک فیتینگ

بایک فیتینگ یا متناسب سازی سایز دوچرخه از مشاغل جالب دیگری است که در ایران به تازگی در حال راه افتادن است. شاید در آینده بتوانید روی این شغل بیشتر حساب بازکنید. هم اکنون تعداد بایک فیترهای در ایران کمک است و بازار آن نیز کوچک است.

دوچرخه سوار حرفه ای

یکی از گرینه های سخت و پرچالش برای داشتن یک شغل و کسب درآمد، حرفه ای شدن در دوچرخه سواری است. که در این ایران این مورد را صرفا جهت اطلاع در این جدول آورده ایم که با توجه به شرایط باشگاهی و تیم ملی این کار را پیشنهاد نمیکنیم. اما اگر در کشور های توسعه یافته زندگی میکنید این مورد در صورتی که در سن مناسبی داشته باشید و علاقه و استعداد داشته باشید گزینه مناسبی است.

دوچرخه و حمل و نقل عمومی (مدل جذاب دوچرخه به علاوه قطار)

فعالیت های دیجیتال مارکتینگ

با وجود توسعه بستر وب بسیاری از کسب کارها بصورت آنلاین فعالیت خود را ادامه می دهند و بسیاری از کسب کارهای سنتی از بین رفته و کارهای آنلاین مناسب با زندگی های جدید جای خود را باز میکنند. با آنکه این سبک کارها تناسب چندانی با هویت دوچرخه ندارند اما بسیار مرتبط هستند. فعالیت هایی مانند طراح وب سایت، طراح گرافیک، مجموعه ای از فعالیت های دیجیتال مارکتینگ از جمله سئو، تولید محتوا، ادمین و فعالیت های اینچنین بسیاری وجود دارند که با داشتن دانش آن در حوزه دوچرخه فعالیت نمایید. شرکت های ایرانی و حتی فروشگاه های کوچک تا بزرگ دوچرخه به این خدمات بصورت جدی نیاز دارند.

فروشنده دوچرخه

همیشه برای شخصی که درک صحیح از دوچرخه و  همچنین بازار داشته باشد کار مناسب وجود دارد. اگر روابط عمومی و استعداد فروشندگی دارید فروشندگی دوچرخه در شرکت ها و فروشگاه های ایران گزینه مناسبی خواهد بود.

اینفلوئنسر و  ولاگر

اینفلوئنسر پدیده جدیدی که با رشد شبکه های اجتماعی ظهور کرده است. اینفلوئنسرها و ولاگر ها با نمایش سبک زندگی خود و تولید محتوا مناسب در شبکه های اجتمعای مخاطب های بسیار را جذب میکنند و با داشتن تعداد مخاطب های بالا از طریق تبلیغات و فعالیت های خلاقانه دیگر جذب درآمد میکنند. با توجه جذابیت دوچرخه و محاسن آن در رابطه با سلامتی، محیط زیست که این وسیله را به نمادی صلح آمیز تبدیل کرده است پتانسیل جذب درامد در این کار بالا است.

چرا دوچرخه سواران ایران دوپینگ می کنند!

در پایان

تلاش کنید مطالعه را همیشه در برنامه روزانه داشته باشید و کارهای بیشتری را یاد بگیرید هر چه تخصص های بیشتری را آموخته باشید گزینه  بیشتری از ترکیب و تولید کارهای خلاقانه جدید خواهید داشت.

اگر شما ایده ای در خصوص شغل های مناسب برای دوچرخه سواران دارید در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید.

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت

ماهیار خاکبان

محمدمهدی (ماهیار) خاکبان در سال ۱۳۹۴ مجله دوچرخه و طبیعت را با چشم انداز ساخت رسانه ای تخصصی در ارائه محتوا آموزشی, گزارش ها و نقد و برسی اکوسیستم دوچرخه سواری تأسیس کرد.‌ اکنون وب سایت مجله دوچرخه و طبیعت پیشرو در ارائه محتواهای تخصصی دوچرخه سواری به زبان فارسی است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا