تبلیغ
پزشکی

بهترین زمان دوچرخه سواری برای لاغری

اشخاصی که برای داشتن رژیم و لاغری تلاش می‌کنند اهمیت موارد تأثیرگذار در لاغری و تناسب‌اندام برایشان بیشتر است چراکه قراردادن تمامی موارد مؤثر در کنار هم می‌تواند در زمان کوتاه‌تر، نتیجه‌‌بخش‌تر باشد. یکی از موارد مهم در لاغری با دوچرخه‌سواری زمان مناسب تمرین‌هاست؛ به همین جهت در این آموزش در تیم تحریریه‌ی مجله‌ی دوچرخه و طبیعت زمان مناسب تمرین‌های دوچرخه‌سواری برای لاغری و رژیم و همچنین چند مورد مهم دیگر را بررسی کرده‌ایم که در ادامه این موارد مهم را خواهیم خواند.

دوچرخه سواری در صبح

فواید تمرین‌های دوچرخه‌سواری در صبح‌ها

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد اشخاصی که صبح‌ها به تمرین می‌پردازند انگیزه‌ی بیشتری برای ادامه و حفظ تمرین‌ها دارند و بهتر می‌توانند به برنامه‌ی تمرین‌های ورزشی خود پایبند باشند و نتیجه‌ی بهتری برای لاغری و تناسب‌اندام به دست آورند.

دو نفر در حال دوچرخه سواری

جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت اینستاگرام مجله دوچرخه وطبیعت

زمانی که صبح‌ها تمرین می‌کنید به‌ صورت طبیعی متابولیسم و یا سوخت‌وساز بدن در طول روز بالاتر از روزی خواهد بود که تمرین‌های ورزشی ندارید. و این یکی از دلایل مهم برای تمرین‌های صبحگاهی به منظور چربی‌سوزی و لاغری است. به‌خصوص که تمرین‌های اینتروال (پرفشار و مقطعیِ کوتاه) را در برنامه‌ی خود داشته باشید.

دو نفر در حال دوچرخه سواری در شب

تمرین‌هایی که در پایان روز انجام می‌شوند باعث نگه‌داشتن متابولیسم بالا و گرم‌شدن بدن می‌شوند و بدن را تحریک می‌کنند که این موضوع، خواب را در ساعات پایانی شب سخت می‌کند درحالی‌که ورزش صبحگاهی خواب شب را عمیق و باکیفیت می‌کند.

15 فایده‌ی شگفت‌انگیز دوچرخه‌سواری برای همه اعضای بدن

دو نفر در حال دوچرخه سواری در هوای صبح گاهی

هوای مطبوع صبحگاهی

با طلوع خورشید، عمل فتوسنتز آغاز می‌شود و درختان دی‌اکسیدکربن موجود را مصرف و به ترکیبات آلی تبدیل می‌کنند. صبح‌ها هوا بسیار مطبوع‌تر و دارای اکسیژن بیشتری است. به همین دلیل تمرین‌های دوچرخه‌سواری برای لاغری در صبح‌ها می‌تواند لذت‌بخش‌تر باشد و  باعث تداوم تمرینات خواهد شد.

صبح‌ها آلودگی کمتری وجود دارد

محققان توصیه می‌کنند افراد علاقه‌مند به ورزش نخستین ساعات روز به‌ویژه ساعت 5:30 تا 7:30 صبح را که هنوز تجمع خودروها در خیابان‌ها زیاد نشده و هوا از نظر آلودگی همچنان در شرایط مطلوب قرار دارد، برای ورزش انتخاب کنند.

زمان مناسب دوچرخه سواری برای لاغری 1

پایین‌بودن قندخون در صبح‌ها

پایین‌بودن سطح قندخون در صبح‌ها باعث می‌شود بدن انسان به‌دنبال منابع سوختی دیگر باشد و از منابع چربی در بدن به‌عنوان سوخت استفاده کند.

هورمون‌ها در صبحگاه

میزان هورمون‌هایی مانند کورتیزول که عمل چربی‌سوزی را تسریع می‌کنند در صبح‌ها بالاتر است.

دو دوچرخه سواری در حال صحبت کردن

تمام روز فعال‌تر خواهید بود

دوچرخه‌سواری صبحگاهی کمک می‌کند در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و تمام روز فعال‌تر باشید و کالری بیشتری بسوزانید.

دو نفر در حال دوچرخه سواری در شهر

انتخاب بهترین زمان با شماست

با وجود ده‌ها دلیل مفید برای تمرین‌های صبحگاهی این شما هستید که انتخاب می‌کنید بهترین زمان برای انجام آن با هدف لاغری و رژیم و یا هر هدف دیگری کدام است. با وجود فوایدی که توضیح داده شد دوچرخه‌سواری صبحگاهی برای بعضی از افراد ممکن است همراه با استرس باشد و یا به هر دلیلی امکان انجام آن فراهم نباشد؛ بنابراین تمرین‌های صبحگاهی نمی‌تواند برای هر شخصی مفید باشد.

توصیه های دوچرخه سواری در حین بارداری

بهترین زمان برای تمرین‌های دوچرخه‌سواری در صبح‌ها زمانی است که به‌موقع از خواب بیدار شوید و صبحانه‌ی کاملی میل نمایید و با فاصله‌ی تقریبی سه تا چهار ساعت از بیداری، تمرین‌ها را انجام دهید. اگر همه‌چیز در بهترین حالت و ایدئال باشد شاید انجام تمرین‌ها بسیار سخت و ناممکن باشد، بنابراین شما هستید که می‌توانید با مطالعه، گرفتن مشاوره، و همچنین تجربه، بهترین زمان‌بندی را برای خودتان انجام دهید.

تغذیه‌ی تمرین‌ها

باید توجه کنید که در زمان تمرین‌های صبحگاهی و یا هر ساعت دیگری از روز، بسیار مهم است وعده‌ی غذایی کاملی از پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و چربی‌های میل نمایید. اگر با معده‌ی خالی تمرین کنید بدنتان به سراغ بافت‌های پروتئن بدنتان خواهد رفت  و از آن‌ها برای کسب انرژی موردنظرش استفاده می‌کند که  این به‌هیچ‌وجه خوب نیست. هیچ‌وقت به این فکر نکنید که معده‌ی خالی می‌تواند برای لاغری مناسب باشد چراکه به بدنتان آسیب می‌زند و برعکس متابولسیم را برهم ریخته و مقدار انرژی بیشتری را جذب و به چربی تبدیل می‌کند. در این یادداشت ما تصمیم نداریم مباحث تغذیه‌ای را تشریح کنیم اما برای آگاهی از مبانی تغذیه و همچنین رژیم و لاغری مطالب زیادی در مجله‌ی دوچرخه و طبیعت تنظیم شده است که با مطالعه‌ی آن‌ها می‌توانید اطلاعت مورد‌نظرتان را کسب نمایید.

سرمنشأ بوی نامطبوع بدن
جدید ترین آموزش ها در اینستاگرام مجله دوچرخه و طبیعت

پشتیبانی | مدیر محتوا

ما همواره در تلاشیم مطالب جامع و تخصصی را به زبانی ساده و به صورت رایگان منتشر کنیم. ماموریت ما ارتقاع سطح آگاهی در دوچرخه سواری است.
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا