آموزش دوچرخه سواری

چه موسیقی برای چه تمرینی!

دوچرخه‌سواري به‌خودي‌خود آنقدر لذت‌بخش است كه از گوش دادن به موسیقی در تمرینات نمی توان دفاع کرد. غوطه‌ور‌شدن بي‌وقفه در مناظر و صداها در هنگام دوچرخه‌سواري، بسيار بهتر (و واقعيت اين است كه امن‌تر) خواهد بود. با اين‌ حال وقتي در فضايی بسته مشغول تمرین هستيد، موسيقي يك ضرورت است. در عين حال، هنگام انجام تمرينات دوره‌اي در پارك محلي كه با ترافيك فاصله زيادي دارید گوش‌دادن به يك تراك موسيقي می تواند لذت بخش باشد. با استفاده از يك گوشي One-Good همچنان يك گوش خود را براي شنيدن صداي اطراف باز ‌بگذارید. (اين گوشي صداي استريو را از آي‌پاد شما به يك گوشتان هدايت مي‌كند).


علم ثابت کرده که موسيقي يك ارتقادهندة عملكرد است. يك تحقيق جامع جديد به ‌طور مشروح توضيح مي‌دهد كه چگونه موسيقي تلاش درك‌شدة شما (فشار تمرین) را كاهش داده، تحمل شما را تقويت نموده و به‌ طور خوشايندي ذهنتان را از درد و خستگي منحرف مي‌سازد. گوش دادن به موسیقی مناسب به شما امكان مي‌دهند تا سخت‌تر و طولاني‌تر از زماني كه در سكوت كامل هستيد، تلاش كنيد.
يكي از زمان‌هاي مناسب براي استفاده از موسيقي عملاً پيش از دوچرخه‌سواري است؛ شروع حركت سخت‌ترين بخش آن است. زماني كه پشت ميز خود نشسته‌اید و در يك استخر اينرسي گير كرده‌اید، در اين لحظات گوش‌دادن به چند موسيقيِ محرك به راه‌انداختن شما كمك مي‌كند. موسيقي مناسب در طول حركت نيز مي‌تواند به شما كمك كند زيرا تحقيقات نشان داده‌اند كه ما گرايش داريم با ضربات هر چيزي كه در حال نواختن است هماهنگ شويم و البته به همين دليل است كه مربيان آيروبيك چنين موسيقي‌هاي پر انرژي‌ای را پخش مي‌كنند.

واکنش های اسرارآمیز بدن دوچرخه سواران  در هنگام مواجهه با هوای سرد

انتخاب موسيقي‌ها براي سواري
شما با آگاهي از تعداد ضربه در دقيقه (bpm) معمولِ موسيقي مورد علاقه‌تان مي‌توانيد ليست پخش شخصي خود را براي انطباق با تمرينات‌ ايجاد كنيد. جدول زير مي‌تواند راهنماي خوبي باشد. با اين‌ حال اگر مي‌خواهيد دقيق‌تر باشيد، مي‌توانيد يك برنامة رايگان تحليلگر موسيقي مانند MixMeister BPM Analyzer را دانلود كنيد كه تعداد ضربه در دقيقه موسيقي‌هاي داخل آرشیو شما را رده‌بندي ‌نمايد.

نوع سواري bpm تقريبيِ ايده‌آل بهترين ژانر
بازيابي 100 تا 110 كانتري/ هيپ‌هاپ
تمرينات دوره‌اي بيش از 160 هوي‌متال
سرعتي Tempo 140 تا 150 تكنو/ راك
استقامتي 120 تا 130 پاپ/ متنوع

 

تاثیر موزیک در ورزش
guest
آگاه شدن از پاسخ دیدگاه
6 سوالی دارید! بپرسید
Inline Feedbacks
View all comments
محمود
محمود

عالیه

محسن
محسن

یعنی با موسیقی اتخاب کنیم که تعداد ضربه در دقيقه (bpm) با دور پا مدنظرمون یکی باشه!
بسیار عالی بود

Hamed sharifi
Hamed sharifi

مطالب سایتتون کاملا متفاوت با مابقی سایتهای ایرانی هست.

AHMAD
AHMAD

خیلیی مطالبش عالیییییی بود

نادر
نادر

شما با آگاهي از تعداد ضربه در دقيقه (bpm) معمولِ موسيقي مورد علاقه‌تان مي‌توانيد ليست پخش شخصي خود را براي انطباق با تمرينات‌ ايجاد كنيد. جدول زير مي‌تواند راهنماي خوبي باشد. جدول زیر که اشاره شده کجاست ؟ ما جدولی… Read more »

دکمه بازگشت به بالا
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x