فناوری، تکنولوژی

دوچرخه بدون زنجیر | فناوری جدید سرامیک اسپید + فیلم

سرامیک اسپید نامی مطرح و پیشرو در تولید بلبرینگهای سرامیکی نزد دوچرخه سواران حرفه ای دنیا است. این شرکت فرانسوی  در نمایشگاه یورو بایک 2018  فناوری جدید  شفت درایو خود را معرفی کرده بود و اخیرا  با همکاری  مهندسان مکانیک در دانشگاه کلرادو در حال  توسعه فناوری خود است فناوری شفت درایو سرامیک اسپید باعث شگفتی و مطرح شدن مجدد این برند در بازار های دوچرخه جهان شده است.

گزارش ویدیویی به زبان اصلی / منبع یو.تو.یوب

CeramicSpeed با همکاری  مهندسی مکانیک در دانشگاه کلرادو در حال  توسعه سیستم دنده جدید خود است. سرامیک اسپید ادعا می کند که این سیستم جدید، موثرترین موتور انتقال نیرو برای دوچرخه در جهان است، با 49٪ اصطکاک کمتر از بهترین سیستم های مبتنی زنجیر  و 99٪ بهره وری بالاتر دارد.

این سیستم با 21 بلبرینگ سرامیک اسپید و تغییر شکل خودرو و طبق دوچرخه طراحی شده است.
این فناوری جدید  با تغییرات در خودرو و طبق دوچرخه میله محرکه ای (شفت درایو) را به این سیستم اضافه کرده که  شفت درایو  این سیستم زنجیر  و دنده ها را حذف کرده و خود انتقال نیرو از طبق به خودرو و و تغییر دنده ها را انجام میدهد.

دوچرخه سواری با این فناوری جدید باعث 49٪ اصطکاک کمتر در مقایسه با دوچرخه سواری با سیستم سنتی زنجیره  می شود.


در یک دوچرخه سنتی و سیستم زنجیر ، خودرو ، طبق و دنده ها  حاوی هشت نقطه اصطکاک کشویی هستند که در سیستم جدید سرامیک اسپید  به طور قابل توجهی تمام هشت نقطه لغزش اصطکاک را حذف می شود.

ماجراجویی مسئولیت پذیرانه با نرم افزار آیس دات (ICEDOT)

این فناوری با استفاده از بلبرینگ CeramicSpeed در یک سیستم شفت درایو دنده ای و در مجموع، 21 یاتاقان یا همان بلبرینگ ها شکل گرفته که نقش مهمی در عملکرد و کارایی این سیستم دارند. با توجه به اصطکاک بسیار کم، انتقال نیرو از طبق جلو از طریق شفت درایو، سپس به خودرو عقب 13 سرعته منتقل می شود.

جایزه Eurobike 2018
جایزه Eurobike، یکی از شناخته شده ترین جوایز طراحی در صنعت دوچرخه است که سیستم شفت درایو سرامیک اسپید این جایزه را در سال 2018 به خود اختصاص داده است.

guest
آگاه شدن از پاسخ دیدگاه
3 نظر ثبت شده! شما هم نظرات و پرسش های خود را مطرح کنید.
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر علی
امیر علی
خرداد 15, 1400 1:09 ب.ظ

سلام روز بخیر فیزیک بدنم طوریکه میتونم مدت زیادی پیاده‌روی کنم . یک ماه. است دوچرخه میکنم الان روزی ۴۵ دقیقه شیب حدود ۷۰ درجه را رکاب میزنم و فکر میکنم میتونم زمانم را افزایش بدم . اندازه آیی که… بیشتر بخوانید

پویان
پویان
اردیبهشت 8, 1401 12:27 ب.ظ

من عاشق این فناوری شدم. کاش زودتر بیاد.

دکمه بازگشت به بالا
3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x