مرامنامه «دوچرخه و طبیعت»

مرمامنامه «دوچرخه و طبیعت»

۱- با خودمان عهد کردیم که هرگز مرعوب و مغلوب صاحبان زور و زر نشویم و تا پای جان در برابر استیفای حقوق دوچرخه‌سواران و طبیعت‌گردان بایستیم.

۲- هر کجای میهن پهناورمان درختی به غفلت بریده شود، مویه خواهیم کرد و کوس رسوایی عاملان و آمرانش را بر سر هر کوی و بازاری سر خواهیم داد و هر کجا دوچرخه‌سواری اسیر تبعیض و زر‌اندوزی مسئولی شود، در پناه دهانه تیز افکار عمومی، حقوقش را استیفا خواهیم کرد.

۳- جناح‌بندی‌های سیاسی در مرامنامه این نشریه جایی نخواهند داشت و افراد را صرفاً بر اساس عملکردشان در اعتلای فرهنگ دوچرخه‌سواری و طبیعت‌گردی قضاوت خواهیم کرد.

۴- نگاه جنسیتی را به دور می‌افکنیم و قدردان پشتکار و افتخارآفرینی بانوان ورزشکارمان خواهیم بود.

۵- برای مقوله آموزش جایگاه ویژه‌ای در نظر گرفته‌‌ایم و بهره‌جویی از جدیدترین متد و مقالات علمی را سرلوحه مباحث آموزشی‌مان قرار داده‌ایم.

۶- تعریف چارت و انتخاب موضوعات با بیشترین وسواس ممکن صورت پذیرفته و پرداختن به دغدغه‌های زیست محیطی و ورزشی را اولویت اول خود می‌دانیم.

۷- به‌جای استفاده از عکس‌های تزئینی و تاریخ مصرف گذشته خارجی، رویکرد استفاده از عکس‌های باکیفیت داخلی را دنبال ‌می‌کنیم که اتفاقاً اکثر آن‌ها نه به وسیله عکاسان حرفه‌ای و تجاری بلکه توسط دوچرخه‌سواران و طبیعت‌گردان باذوق کشورمان تهیه شده‌اند.

۸- چینش مطالب تخصصی و عمومی به گونه‌ای خواهند بود که هم افراد حرفه‌ای و هم افراد عادی از تورق مجله احساس خستگی نکنند.

۹- بازه زمانی سه ماهه برای انتشار این نشریه منظور می‌شود تا با تجمیع رویدادهای زیست‌محیطی و ورزشی در طول یک چهارم سال، به تحلیلی جامع و عاری از احساسات دست یابیم.

۱۰- کوشش خواهیم کرد در هر شماره میز گردی با حضور کارشناسان، منتقدان و مسئولان ترتیب دهیم و عملکرد مسئولان و چالش‌های موجود در حوزه عملکرد آن‌ها را به بوته نقد بکشیم.

… و در پایان، با شما عهد می‌کنیم که هرگز کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد و امید داریم با عنایت حضرت باری‌تعالی، کوشش و تخصص هیئت اجرایی و نیز حمایت و دلگرمی مردم و مسئولان در به سرانجام رساندن این بار گران سرافراز باشیم.

Print Friendly, PDF & Email