مجله دوچرخه و طبیعت
آموزش دوچرخه سواری

نکات آموزش پایه برای دوچرخه سواری در شهر

مجله دوچرخه و طبیعت

قابل پیش‌بینی باشید

قصد خود را برای افرادی که در خیابان هستند، روشن کنید. همواره در یک مسیر مستقیم برانید و از حرکات مارپیچ و تردد بین خودروهای پارک شده خودداری کنید. قبل از هر گونه تغییر جهت، مسیر پشت سرتان را به‌خوبی کنترل و دیگران را با حرکات دست از تصمیم خود آگاه کنید.

به قانون احترام بگذارید

به چراغ راهنمایی و رانندگی و تابلوهای ایست احترام بگذارید. همواره در منتهی‌الیه خط سمت راست (باند کندرو) قرار داشته باشید.

 

پیش‌بینی کنید

سعی کنید واکنش‌ها و اقدامات بعدی رانندگان، عابران پیاده و دیگر دوچرخه‌سواران را پیش‌بینی کنید. مراقب گردش‌های ناگهانی خودروها باشید و تا حد ممکن از محدوده درهای خودرو‌های حاشیه خیابان دور بمانید.

در معرض دید باشید

در مسیری برانید که دیگران بتوانند به‌خوبی دوچرخه شما را ببینند. در زمان‌هایی که نور کافی نیست، حتماً از یک چراغ با نور سفید در جلو و یک چراغ قرمز هشداردهنده در عقب دوچرخه استفاده کنید. با دیگران تماس چشمی برقرار کنید و به یاد داشته باشید که هرگز وارد پیاده‌رو نشوید.

مجهز باشید

پیش از حرکت، بررسی کنید که لاستیک‌ها باد کافی داشته باشند. از عملکرد مناسب ترمزها و حرکت روان و یکنواخت زنجیر نیز مطمئن شوید. ابزار و لوازم ضروری برای تعمیرات احتمالی را همراه داشته باشید و حتماً کلاه ایمنی را پیش از حرکت بر سر بگذارید.

این مطلب شاید برای شما مفید باشد!
100 مایل ماراتن جهنمی در ارتفاع 4هزار متری
مجله دوچرخه و طبیعت

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of